RECO - najnowszy model nawigacji NavRoad

RECO - najnowszy model nawigacji NavRoad

RECO_blue_4T

RECO - oferuje znacznie więcej niż umiejętność prowadzenia do celu podróży. Nowe urządzenie ma interesującą i pomocną funkcję - rejestrowania obrazu podczas jazdy.

Nagrany film można następnie odtworzyć na urządzeniu lub też przenieść z karty pamięci np. do komputera. Taki zapis okazuje się niezwykle pomocny, szczególnie w przypadku kolizji (np. zajechanie drogi przez inny pojazd, czy wymuszenie pierwszeństwa), uszkodzeń samochodu, spowodowanych złym stanem nawierzchni itp.

Obsługa wbudowanej kamery jest łatwa (menu przypomina to, znane z popularnych aparatów cyfrowych) nawet dla osób nie posługujących się wcześniej tego typu urządzeniem. Dodatkowo, w zestawie znajduje się instrukcja, która w przystępny i jasny sposób objaśnia działanie oraz funkcje urządzenia. Istnieje możliwość ustawienia automatycznego zapisywania nagrań po uruchomieniu urządzenia, dzięki czemu użytkownik nie musi pamiętać o włączeniu nagrywania.

RECO umożliwia przeglądanie, uprzednio wykonanych, zdjęć oraz odtwarzanie filmów bezpośrednio na ekranie. Zapisane filmy czy też zdjęcia gromadzone są na przeznaczonej, wyłącznie do tego celu, karcie pamięci. Zapis z kamery jest twardym dowodem w przypadku postępowania mandatowego lub odszkodowawczego.

Kamera może służyć nie tylko w samochodzie, ale również podczas kręcenia krótkich filmów w dowolnym miejscu i czasie, np. podczas urlopu, czy też przejazdu ciekawą krajobrazowo trasą. Urządzenie zarejestruje ważne, zabawne, interesujące momenty, które można później odtworzyć na ekranie nawigacji, komputera, telewizora, czy też umieścić np. w serwisach takich jak Youtube, Facebook itp.

Optymalny, 5- calowy ekran o rozdzielczości 800x480 pozwala na wygodne obserwowanie przebiegu trasy. Urządzenie jest niewielkie i poręczne, co umożliwia schowanie go w torbie lub kieszeni podczas opuszczania samochodu. Zakres funkcjonalności RECO poszerzają odtwarzacze muzyki i filmów oraz przeglądarka zdjęć. Pliki ze zdjęciami, filmami lub muzyką mogą pochodzić z pamięci wewnętrznej urządzenia lub też z karty pamięci użytkownika.

Nowy model wyposażono w Bluetooth. Dzięki temu, istnieje możliwość korzystania z pełnej funkcjonalności (najpopularniejszego w kraju) programu nawigacyjnego - AutoMapa. Połączenie z internetem, realizowane po sparowaniu nawigacji z telefonem, umożliwia pobieranie i wysyłanie informacji o aktualnej sytuacji na drogach. Cel podróży może zostać wówczas osiągnięty z pominięciem zablokowanych, czy też nieprzejezdnych odcinków trasy (korki, remonty, blokady dróg itp.). Funkcjonalność, opisaną powyżej, realizuje moduł AM'Traffic będący elementem programu do nawigacji AutoMapa. Poza informacjami o sytuacji na drodze, Bluetooth umożliwia korzystanie z nawigacji jak z zestawu głośnomówiącego. Nawigacja po sparowaniu z telefonem dysponuje historią połączeń telefonicznych oraz pobraną z telefonu listą kontaktów.

Dodatkowo, RECO dysponuje przeglądarką internetową, która po uzyskaniu połączenia z internetem oferuje możliwość wyświetlania stron www. Zaletą godną odnotowania jest wyposażenie nawigacji w transmiter FM, który pozwala na słuchanie dźwięków urządzenia (muzyki, komunikatów nawigacji itp.) przy użyciu głośników samochodowych. RECO ma również kalkulator, kalendarz, gry, e-book oraz zdolność jednoczesnego korzystania z odtwarzacza muzyki i programu do nawigacji.

Tradycyjnie nowe urządzenie NavRoad wyposażono w odblokowany system operacyjny, dzięki czemu użytkownik ma możliwość samodzielnego instalowania dowolnych aplikacji. Poczucie bezpieczeństwa, doskonała jakość, dodatkowe funkcje multimedialne powodują, że jest to sprzęt uniwersalny, znajdujący zastosowanie w wielu sytuacjach. Skomplikowane do wyjaśnienia sporne wypadki, stres z powodu trudności w ustaleniu sprawcy kolizji - tego typu problemy to przeszłość, dzięki urządzeniu RECO.

Potencjalne korzyści wynikające z posiadania wbudowanej kamery w nawigacji RECO: Rejestracja przebiegu kolizji mogąca stanowić materiał dowodowy w postępowaniach; Monitorowanie samochodu pracownika; Pamiątka z przebytej wycieczki; Rejestracja przebiegu transportu ładunku; Pomoc w pracy detektywistycznej (dyskretny, mały obiektyw umieszczony w obudowie nawigacji).

Źródło NavRoad

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL