Mapa NAVTEQ w urządzeniach Garmin w Rumunii

Mapa NAVTEQ w urządzeniach Garmin w Rumunii

NAVTEQ, największy światowy dostawca map, informacji o ruchu drogowym oraz danych lokalizacyjnych, umożliwiających korzystanie na całym świecie z usług nawigacyjnych i lokalizacyjnych oraz z reklamy mobilnej, został wybrany przez firmę Garmin na partnera dostarczającego dane do map z obszaru Rumunii. Mapa NAVTEQ dotycząca Rumunii jest już dostępna nie tylko w nowym urządzeniu Garmin nüvi 40 LM Romania, można ją również pobrać na dotychczasowe urządzenia przenośne Garmin.

-Naszym celem jest bieżące zapewnienie klientom najlepszych możliwości nawigacyjnych. Wybieramy NAVTEQ na dostawcę map Rumunii ze względu na ich jakość, stopień pokrycia i aktualność. Jesteśmy przekonani, że połączenie urządzeń Garmin z danymi NAVTEQ to najlepszy pakiet nawigacyjny dla rumuńskich kierowców - powiedział Daniel Stadtmann, kierownik ds. produktów na rynki rozwijające się w firmie Garmin.

Do urządzenia klasy podstawowej nüvi 40 LM Romania jest dołączona bezpłatna subskrypcja nüMaps Lifetime, która obejmuje maksymalnie cztery pobrania najnowszych danych map w ciągu roku przez cały okres użytkowania produktu. W Rumunii mapa NAVTEQ jest tworzona przez zespół analityków danych geograficznych z siedzibą w Bukareszcie, który posiada dostęp do informacji pozwalających opracowywać mapy lokalne i aktualizować je przez cały rok. Aktualne pokrycie Rumunii obejmuje ponad 161 500 km dróg i około 154 350 interesujących miejsc specjalnych (POI). Urządzenie nüvi 40 LM Romania to idealne rozwiązanie startowe przydatne w każdej podróży. Oferuje najprostszą nawigację GPS, która prowadzi użytkownika zakręt po zakręcie dzięki informacji głosowej o nazwach ulic.NAVTEQ to największy na świecie dostawca danych lokalizacyjnych - map oraz informacji o ruchu drogowym i lokalizacjach - które umożliwiają korzystanie z usług nawigacyjnych i lokalizacyjnych oraz reklamy mobilnej na całym świecie. Firma dostarcza kompleksowy zasób dokładnych danych lokalizacyjnych do map cyfrowych na potrzeby samochodowych systemów nawigacyjnych, urządzeń przenośnych i bezprzewodowych, aplikacji internetowych oraz rozwiązań dla biznesu i instytucji rządowych. Spółka, założona w 1985 r., zatrudnia obecnie około 5800 pracowników w 200 oddziałach w 54 krajach. Jej siedziba mieści się w Chicago.

- Jesteśmy bardzo dumni z globalnej współpracy z firmą Garmin, opartej na wspólnym celu, jakim jest zapewnienie najlepszej możliwej jakości. W Rumunii tym celem jest dostarczanie treści, które sprawnie poprowadzą kierowców do miejsc przeznaczenia.  Pragniemy także  upowszechnić nawigację cyfrową w Rumunii. Jesteśmy przekonani, że każdy użytkownik urządzenia z danymi NAVTEQ szybko doceni jego zalety - dodał Bruno Bourguet, wiceprezes ds. sprzedaży w regionie EMEA, NAVTEQ.

Garmin International Inc. jest podmiotem zależnym Garmin Ltd., będącym światowym liderem w dziedzinie nawigacji satelitarnej. Grupa ta od 1989 r. projektuje, produkuje, promuje i sprzedaje urządzenia nawigacyjne, telekomunikacyjne i informatyczne oraz oprogramowanie do tego typu rozwiązań. Większość rozwiązań jest oparta na technologii GPS. Produkty Garmin są używane w samochodach, komunikacji mobilnej, żegludze, lotnictwie, podczas rekreacji na świeżym powietrzu oraz w zastosowaniach OEM. Grupa Garmin Ltd. posiada centralę w Szwajcarii, a jej główne oddziały znajdują się w Stanach Zjednoczonych, na Tajwanie i w Wielkiej Brytanii.

Źródło: NAVTEQ i Garmin

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL