Nowa nawigacja TomTom Via 130

Nowa nawigacja TomTom Via 130

TomTom_Via_130

Dnia 04.05.2012 roku firma TomTom przedstawiła  nawigację TomTom Via 130, wyposażoną w nową funkcję Speak & Go.

Pozwala ona na zarządzanie urządzeniem za pośrednictwem komend głosowych, co umożliwia prowadzenie samochodu bez odrywania rąk od kierownicy i skupienie się na drodze.

Speak & Go rozpoznaje ponad tysiąc komend i ich synonimów, czyli ponad pięć razy więcej niż dotychczasowe funkcje sterowania głosem. Dzięki temu kierowcy bez problemu i w sposób naturalny mogą kontrolować nawigację. Dodatkowo Via 130 dba o bezpieczną jazdę dzięki zaimplementowanej technologii Bluetooth®, co pozwala na wykonywanie i odbieranie telefonów.

"Nowa funkcja Speak & Go znacząco podnosi bezpieczeństwo, m.in. poprzez skupienie kierowcy na drodze, a nie manualnej obsłudze nawigacji" - mówi Corinne Vigreux, Managing Director,  TomTom. - "Wystarczy powiedzieć na głos adres, podać tzw. użyteczne miejsce (ang. POI - Point of Interest) lub po prostu komendę >>do domu<<, a TomTom od razu wyznaczy odpowiednią trasę. Zarządzanie nawigacją nie było nigdy wcześniej tak proste”.

Via 130 to pionierskie rozwiązanie TomTom w kontekście dożywotniej, codziennej i bezpłatnej aktualizacji map. Bazują one na społeczności 21 milionów użytkowników korzystających z funkcji Map Share. Pomaga to w radzeniu sobie na drodze z ciągłymi zmianami, związanymi m.in. z ograniczeniami prędkości czy zamkniętymi drogami. Map Share do tej pory był dostępny jedynie dla osób, których mapy nie były starsze niż 12 miesięcy. Natomiast teraz jest dostępne przez całe życie urządzenia.

Swoją premierę miał również TomTom Via 135, który ma te same funkcje, co Via 130, ale dysponuje większym ekranem. Wyświetlacz TomTom Via 130 ma 4,3”, a TomTom Via 135 – 5”.


4trucks.pl / TomTom Polskafacebook_100x100 twitter_logo youtube_logo 


 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL