Kazuń do remontu

Kazuń do remontu

roboty_drogowe

Rozpoczyna się remont mostu w Kazuniu w ciągu drogi krajowej nr 85. To najkrótsza droga krajowa w Polsce. Liczy niecałe pięć kilometrów. Łączy Nowy Dwór Mazowiecki (DK62) z Kazuniem (S7).

Od wtorku 8 maja na moście w Kazuniu planowane jest wprowadzenie czasowej zmiany organizacji ruchu polegającej na poprowadzeniu ruchu wahadłowego, sterowanego sygnalizacją świetlną, ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zwężenie pasa ruchu do 2,75 m.

Remont mostu przez rzekę Wisłę w miejscowości Kazuń został zlecony przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Warszawie. W ramach kontraktu wykonane zostaną m.in. następujące prace: zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji stalowej, naprawa i wymiana niektórych elementów wyposażenia, oczyszczenie kamiennych oblicowań podpór oraz wykonanie powłoki ochronnej preparatami hydrofobowymi.

Co ważne ze względów bezpieczeństwa w kolejnym etapie odbudowana zostanie istniejąca nawierzchnia na moście, dojazdach i chodnikach oraz oznakowanie poziome. Planowany termin zakończenia prac to koniec listopada.

Podczas EURO 2012 ruch zostanie przywrócony na całej szerokości mostu.


4trucks.pl / drogizaufania.pl

 


facebook_100x100 twitter_logo youtube_logo


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL