Kierowcy zaoszczędzili dzięki redukcji korków

Kierowcy zaoszczędzili dzięki redukcji korków

targeopl-4truckspl

Już po raz drugi Targeo.pl i firma doradcza Deloitte przeprowadziły analizę problemów transportowych 7 największych miast w Polsce.

Druga edycja "Raportu o korkach w 7 największych miastach Polski" pokazuje, że przez korki w miastach statystyczny kierowca traci 2811 zł rocznie. W porównaniu z rokiem 2010 widoczna jest jednak poprawa - łączne straty kierowców zmniejszyły się o prawie 96 mln zł.


Raport powstał w oparciu o dane systemu Targeo/AutoMapa Traffic. Są to przetwarzane w czasie rzeczywistym sygnały o prędkościach z ponad 80 tys. pojazdów, które łącznie przejeżdżają po polskich drogach niemal 4 miliony kilometrów dziennie i stanowią podstawę wyznaczania tras oraz wizualizacji stanu zakorkowania w serwisie Targeo.pl oraz w systemie nawigacji AutoMapa.

Dla każdego miasta wyliczono Korkometr - wskaźnik pokazujący o ile korki wydłużają czas potrzebny kierowcom na dotarcie do miejsca docelowego w godzinach szczytu i poza nimi. W rankingu ponownie najlepiej wypadły Katowice przed Łodzią i Poznaniem, a stawkę zamyka Warszawa, po której jeździ się najtrudniej.

Porównując z badaniem sprzed roku, największą poprawę wykazały Kraków i Wrocław. Kierowca dojeżdżający 10 km do pracy traci miesięcznie o 3 godziny mniej w Krakowie i o godzinę mniej we Wrocławiu, co przekłada się na zmniejszenie rocznego kosztu spowodowanego korkami - odpowiednio o 755 zł dla kierowcy w Krakowie i o 112 złotych dla kierowcy we Wrocławiu.

4trucks.pl / Targeo.plWyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL