Ważenie gabarytów w Gdańsku

Ważenie gabarytów w Gdańsku

4trucks.pl-GITD

W nocy z 5 na 6 marca w Gdańsku funkcjonariusze Inspekcji Transportu Samochodowego przeprowadzili działania ukierunkowane na kontrolę pojazdów ponadnormatywnych.Na ul. Swojskiej zatrzymano do kontroli na 3 zespoły pojazdów należące do tego samego przewoźnika. Pojazdami wykonywano przewóz elementów dźwigu na trasie z Gdańska do Sierpca. Ze wstępnych ustaleń wynikało, iż przewożony korpus dźwigu miał masę ok. 83 ton, zaś każda z gąsienic ok. 45 ton. Kierowcy nie okazali do kontroli wymaganych zezwoleń na przejazd pojazdów nienormatywnych. W związku z powyższym pojazdy zostały skierowane na parking administracyjny.

W dniu 6 marca w/w pojazdy poddano pomiarom masy, nacisków osi oraz wymiarów. W wyniku przeprowadzonych czynności ustalono, iż we wszystkich trzech pojazdach zostały znacznie przekroczone naciski osi napędowych ciągników oraz nienapędowych naczep, zaś zespół pojazdów przewożący korpus miał masę całkowitą 115 ton. Wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowania administracyjne, które zagrożone są karami pieniężnymi w wysokościach 27 820 zł, 40 260 zł oraz 104 400 zł.

Tej samej nocy w Gdańsku zatrzymano i skierowano na parking jeszcze jeden pojazd nienormatywny przewożący tym razem palownicę (ok. 45 ton), który również nie posiadał zezwolenia, jednak z uwagi na awarię podnośnika naczepy ważenia dotąd nie przeprowadzono. Zostanie to wykonane po usunięciu usterki, zaś do tego czasu pojazd przebywał będzie na parkingu administracyjnym.

4trucks.pl / GITD


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL