A4 - lepszy abonament?

A4 - lepszy abonament?

 

Autostrada-malopolska

Od 1. marca 2012 r. obowiązuje nowa wysokość opłaty za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków dla pojazdów kategorii pierwszej (taryfa 1).

Po wprowadzeniu nowych stawek opłat kierowcy samochodów osobowych oraz motocykliści zapłacą na każdym placu poboru opłat 9 zł zamiast obowiązującej jeszcze przez dwa tygodnie stawki w wysokości 8 zł. Mimo wzrostu wysokości stawki opłaty, kierowcy samochodów osobowych i motocykli, którzy do końca lutego zakupią abonamenty uprawniające do zniżki, będą mogli na ich podstawie korzystać z autostrady do końca przyszłego roku po stawce opłaty niższej niż obecna, bo za 7,60 zł.

Opłaty za przejazd A4 Katowice-Kraków pojazdami kategorii 2, 3, 4 i 5 objętymi taryfą 2 pozostaną niezmienione i nadal wynosić będą: 15 zł dla pojazdów 2 i 3 kategorii oraz 24,50 zł dla pojazdów kategorii 4 i 5 na każdym placu poboru opłat.

Od pierwszego marca wraz ze zmianą stawki dla pojazdów pierwszej kategorii, zmianie ulegnie opłata abonamentowa dla taryfy 1 i wynosić będzie 427,50 zł brutto za jeden bloczek. Do końca tego miesiąca bloczki abonamentowe uprawniające do 50 przejazdów dostępne będą w dotychczasowej cenie - 380 zł brutto. Wszystkie abonamenty zakupione w tym roku będą ważne do 31 grudnia 2013 r.

- To głównie propozycja dla często podróżujących autostradą. Zainteresowanych prosimy o przemyślany zakup abonamentów, w ilości pozwalającej ich całkowite wykorzystanie do końca 2013 roku - mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy Stalexport Autostrada Małopolska S.A.

Wysokość opłat za przejazd drogą A4 Katowice-Kraków od 1 marca 2012 dla wszystkich kategorii:


- 9 zł - pojazdy pierwszej kategorii: motocykle i pojazdy samochodowe o dwóch osiach,

- 15 zł - pojazdy drugiej kategorii: pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koło bliźniacze i pojazdy samochodowe o dwóch osiach z przyczepami,

- 15 zł - pojazdy trzeciej kategorii: pojazdy samochodowe o trzech osiach i pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koło bliźniacze z przyczepami,

- 24,5 zł - pojazdy czwartej i piątej kategorii: pojazdy samochodowe o więcej niż trzech osiach, pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami i pojazdy samochodowe o więcej niż trzech osiach z przyczepami oraz pojazdy nienormatywne.

4trucks.pl za Stalexport Autostrada Małopolska S.A.


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL