Pod działaniem środków odurzających

Pod działaniem środków odurzających

Srodki_odurzajace

W dniu 1 marca podczas kontroli drogowej na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Lutol Suchy inspektor z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim podał sygnał do zatrzymania.

Kierowca pojazdu, do którego odnosiło się polecenie zatrzymania zignorował je i zaczął się oddalać od miejsca kontroli. Inspektorzy podjęli pościg, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Po zatrzymaniu ściganego pojazdu niezwłocznie powiadomiono Policję o zaistniałych zdarzeniach. W trakcie pobierania dokumentów okazało się, że kierujący samochodem ciężarowym z naczepą nie posiada przy sobie prawa jazdy. Policjanci wezwani na miejsce kontroli sprawdzili w bazie danych, że kontrolowany nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania zespołem pojazdów. W trakcie czynności kontrolnych z uwagi na stan kierującego dokonano badania na zawartość alkoholu oraz środków odurzających. Analiza śliny kierującego wykazała obecność amfetaminy. W związku z tym funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu dokonali przeszukania kabiny pojazdu, gdzie znaleziono biały proszek. Kierujący został zatrzymany i przewieziony do aresztu w KPP w Międzyrzeczu.


GITD


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL