Do 2 mln POI w nawigacji NaviExpert

Do 2 mln POI  w nawigacji NaviExpert

Tel_2_600

Spółka pkt.pl nawiązała współpracę z firmą NaviExpert. Dzięki temu, użytkownicy popularniej nawigacji mobilnej otrzymają docelowo dostęp do danych kontaktowych  i lokalizacyjnych ponad 2 mln punktów POI. Wśród nich znajdą się m.in. punkty usługowe, placówki gastronomiczne i kulturalne oraz instytucje publiczne z bazy pkt.pl. 

NaviExpert to jedna z najpopularniejszych mobilnych nawigacji GPS. Obecnie z aplikacji w Polsce korzysta ponad 1,4 mln użytkowników. Aplikacja jest preinstalowana przez wiodących krajowych operatorów sieci komórkowych i kompatybilna z ponad 300 modelami telefonów takich firm, jak: Sony Ericsson, Nokia, Samsung, LG, ZTE, BlackBerry, HTC, Huawei czy Motorola.

W wyniku współpracy pkt.pl  i NaviExpert użytkownicy nawigacji otrzymają docelowo dostęp do bogatej bazy nowych punktów POI, obejmującej ponad 2 mln firm. Dzięki temu, bez względu na miejsce w którym w danej chwili się znajdą, będą w stanie szybko odnaleźć oraz dotrzeć czy skontaktować się z wybraną placówką z bazy.  Klienci biznesowi pkt.pl, jako jedyni na rynku, otrzymają możliwość prezentowania w nawigacji NaviExpert firmowych danych kontaktowych w ramach bazy POI.  Poszczególne punkty POI będę mógłby być tagowane słowami kluczowymi, znaczkiem rekomendacji oraz pozycjonowane w wynikach wyszukiwania.

- Coraz większą rolę w komunikacji firma-klient odgrywa Internet oraz natychmiastowy dostęp do informacji. Dlatego też systematycznie rozwijamy nowe rozwiązania mobilne dedykowane dla smartfonów. Cieszymy się, że dzięki współpracy z NaviExpert możemy zaoferować użytkownikom i naszym klientom kolejne innowacyjne, unikatowe rozwiązanie, umożliwiające odnalezienie oraz szybkie dotarcie do pożądanych usług czy produktów, bez konieczności tracenia cennego czasu - mówi Piotr Strzałkowski, Prezes Zarządu pkt.pl.

Mobilne nawigacje cieszą się coraz większą popularnością. Z danych producenta NaviExpert wynika, że do końca 2012 r. liczba użytkowników tej aplikacji na polskim rynku osiągnie poziom 2 mln osób. Obecnie, co miesiąc z oprogramowania regularnie korzysta ponad 1 mln osób. Od początku roku użytkownicy NaviExpert wyznaczyli ponad 10 mln tras. Do tej pory do ich dyspozycji było ponad 300 tys. komercyjnych POI, takich jak hotele, restauracje czy autoserwisy. Już wkrótce ta baza znacznie się powiększy.

Nawigacja NaviExpert, poza bogatą bazą punktów POI, oferuje użytkownikom m.in. dostęp do technologii Community Traffic online, umożliwiającej skrócenie czasu podróży od 10 do 50 proc.. Aplikacja analizuje informacje pochodzące od wielotysięcznej społeczności użytkowników NaviExpert i profesjonalnego monitoringu floty ponad 100 tysięcy pojazdów. Na podstawie tych danych planowany jest przebieg trasy z pominięciem najbardziej zakorkowanych odcinków dróg.  NaviExpert posiada aktualną bazę utrudnień drogowych i fotoradarów. Nawigacja umożliwia również planowanie tras pieszych oraz przejazdów środkami komunikacji miejskiej, wyznaczając najszybsze połączenia.

- Cieszymy się, ze współpracy z pkt.pl. Wierzymy, że dzięki połączeniu potencjału naszych firm, użytkownicy nawigacji NaviExpert będą mogli, dzięki tak obszernej bazie użytecznych miejsc tzw. POI, w jeszcze większym stopniu i z większą łatwością korzystać z możliwości lokalizacyjnych i nawigacyjnych naszej aplikacji.  - mówi Andrzej Jaszkiewicz, Prezes Zarządu NaviExpert.

Źródło: NaviExpert

 

Przeczytaj też:
Nawigacja, która wyprowadziła kierowcę w pole

Rolnik ratuje ciężarówkę, która utknęła w polu.

Nowość od Mio
Połączenie nawigacji i wideorejestratora w jednym urządzeniu Dodatkowe dane od TomTom

TomTom wprowadza narzędzie, które dostarcza informacje o ruchu drogowym Wreszcie jest

Nawigacja dla kierowców samochodów ciężarowych w rozsądnej cenie Aktualizacja map świata i ostrzeganie o fotoradarach w nawigacjach TomTom GO

TomTom (TOM2) rozszerzył gamę urządzeń nawigacyjnych TomTom GO dostępnych na polskim rynku. Monitoring pracowników terenowych od NaviExpert

NaviExpert wprowadza na rynek nową usługę dla rynku B2B – NaviExpert Monitoring, pozwalającą na monitoring pracowników terenowych, optymalizację ich czasu pracy, a w efekcie także kosztów funkcjonowania przedsiębiorstwa. NaviExpert z ekranem HUD

W najnowszej wersji aplikacji nawigacyjnej NaviExpert 9.3 został udostępniony nowy tryb wyświetlania wskazówek dojazdu do celu, który poprawia komfort podróżowania nocą. Becker Professional.6 LMU zwycięzcą testu nawigacji

Niemiecka fundacja Warentest - niezależna organizacja zajmująca się kontrolą jakości towarów i usług - przeprowadziła test dostępnych na rynku nawigacji z 6-calowym ekranem. Po raz kolejny zwycięzcą okazał się produkt firmy Becker. Rysiek uzyskał 100 tys. pobrań

9 miesięcy od premiery darmowy ostrzegacz od NaviExpert uzyskał 100 tys. pobrań z aplikacji Google Play. Jego użytkownicy każdego dnia okrążają z nim kulę ziemską, pokonując dystans równika - ponad 44 tys. km!

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL