15 tysięcy koparkoładowarek z Wrocławia

15 tysięcy koparkoładowarek z Wrocławia

koparkoladowarka600

Firma Krężbud odbiera 15-tysięczną koparkoładowarkę wyprodukowaną w fabryce Volvo Polska we Wrocławiu. Ich produkcja w tym mieście  rozpoczęła się w 2002 r. Maszyny te są od początku projektowane i produkowane w Polsce.  Są one wykorzystywane w najdalszych zakątkach świata. Największe rynki zbytu to obecnie: Rosja, Brazylia, Republika Południowej Afryki, Turcja.

Urządzenia te są także niezwykle popularne w Polsce, to właśnie klientowi z Polski przypadł zaszczyt uroczystego odbioru 15-tysięcznej maszyny opuszczającej linię produkcyjną wrocławskiej fabryki. Odbiorcą tej wyjątkowej maszyny jest  Sławomir Krężel – właściciel firmy Krężbud ze Ściniawki Średniej k/Kłodzka (woj. Dolnośląskie). Firma ta działa od 2002 r. i świadczy usługi ogólnobudowlane i specjalistyczne przede wszystkim na terenie Dolnego Śląska.

 - Pierwszą koparkoładowarkę Volvo BL71 moja firma zakupiła w 2006 roku. Przez 5 lat maszyna przepracowała ponad 5.000 godzin, bez żadnej awarii, doskonale sprawdziła się przy wykopach, przeładunkach, korytowaniu rowów melioracyjnych i pracach pomocniczych. Niskie zużycie paliwa, świetna obsługa serwisowa i ogólne zadowolenie z maszyny sprawiły, że zdecydowaliśmy się na zakup kolejnej koparkoładowarki Volvo. Na pewno dodatkowym atutem przy naszym wyborze zarówno pierwszej, jak i drugiej maszyny był fakt, że maszyny te produkowane są we Wrocławiu - mówi Stanisław Krężel.

Uroczystość ta była także świetną okazją do zaprezentowania wrocławskiej fabryki Volvo, nowej linii produkcyjnej oraz debiutującej w tym roku - nowej generacji koparkoładowarek klientom oraz dziennikarzom zaproszonym przez Volvo. Fabryka zwraca szczególną uwagę do komfortu i ergonomii pracy operatora.  Cechą charakterystyczną maszyny Volvo BL71B jest bardziej przestronna i komfortowa nowa kabina z dużą ilością ciekawie zaprojektowanych schowków. Kolumna kierownicza regulowana jest we wszystkich płaszczyznach, także położenie kolumny dżojstików sekcji koparkowej można ustawić płynnie w wygodnej pozycji. Znacznie udoskonalono widoczność z wnętrza kabiny, dzięki zwiększeniu powierzchni przeszkleń, zastosowaniu węższych słupków oraz dzięki odpowiedniemu nachyleniu pokrywy silnika.

Mocne i niezawodne elementy zespołu ładowarkowego i koparkowego w połączeniu z <i>inteligentną</i> hydrauliką, wyczuwającą obciążenie zapewniają najwyższe siły podnoszenia i odspajania w tej klasie maszyn. Dodatkowo przepływ hydrauliczny w części koparkowej i ładowarkowej może być sterowany z panelu wewnątrz maszyny. Na życzenie klienta, koparkoładowarka może być wyposażona w instalację hydrauliczną o podwójnym przepływie, co pozwoli pracować między innymi z łyżką z <i>kciukiem</i> lub z nożycami hydraulicznymi.

Kąt obrotu łyżki koparkowej został zwiększony do 205 stopni , dzięki czemu maszyna może rzadziej się przemieszczać przy aplikacjach takich, jak kopanie wąskich rowów. Nowe, prostokątne podpory stabilizujące o dużej powierzchni zmniejszają nacisk jednostkowy na podłoże o 30 proc. w porównaniu z wcześniejszymi modelami, dzięki czemu maszyna zachowuje lepszą stabilność na miękkim podłożu. Dzięki przeprojektowanemu zbiornikowi paliwa, którego pojemność zwiększono o ponad 20 proc. w porównaniu do poprzedniej wersji, oraz niskiemu apetytowi na paliwo, okres pracy między tankowaniami jest jednym z najlepszych w klasie.

Wrocławska fabryka koparkoładowarek Volvo wchodzi w skład firmy Volvo Polska, należącej do Grupy Volvo - jednego z wiodących światowych dostawców komercyjnych rozwiązań transportowych. Grupa Volvo dostarcza również kompletne rozwiązania informatyczne i finansowe.  W Polsce Volvo obecne jest od lat 70., kiedy to firma ugruntowała swoją pozycję w sprzedaży samochodów ciężarowych. Na początku lat 90. Volvo rozpoczęło we Wrocławiu działalność przemysłową. W 1996 r. otwarto fabrykę autobusów, a kolejne lata zaowocowały rozwojem firmy i rozszerzeniem zakresu jej działalności.

Obecnie Volvo Polska to: dwie fabryki: autobusów i koparko ładowarek, centrum logistyczne Volvo Logistics i magazyn części zamiennych Volvo Parts oraz  centrum informatyczne - Volvo IT Polska i centrum administracyjnych rozwiązań biznesowych - Volvo Business Services a także organizacje sprzedaży autobusów, samochodów ciężarowych, maszyn budowlanych  W 2011 r., Volvo Polska już drugi rok z rzędu uzyskała prestiżowy tytuł <i>Top Employer</i>, przyznawany przez Instytut CRF pracodawcom, którzy wykażą, że spełniają najwyższe, międzynarodowe standardy w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi.  Dystrybucja maszyn budowlanych Volvo w Polsce odbywa za pośrednictwem firmy Volvo Maszyny Budowlane Polska, która jest wyłącznym dystrybutorem maszyn budowlanych Volvo w Polsce. Firma oferuje sprzedaż i wynajem nowych i używanych maszyn budowlanych, pełną obsługę serwisowa (serwis i części zamienne) oraz wsparcie i doradztwo w doborze i eksploatacji maszyn Volvo.

Żródło: Volvo Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL