Ciągniki siodłowe dla firmy Skanska

Ciągniki siodłowe dla firmy  Skanska

skanska_600

5 sierpnia 2011 r. gdański dealer firmy DAF - DBK - przekazał firmie Skanska trzy specjalistyczne ciągniki siodłowe DAF XF 105.460 Euro 5, które będą pracowały w zestawach z niskopodwoziowymi naczepami. Jeden z nich to trzyosiowy model FTT 6x4, z którym można tworzyć zestaw o dopuszczalnej masie całkowitej 110 t, a dwa pozostałe to trzyosiowe modele FTG 6x2 (DMC zestawu w tym przypadku wynosi 60  t).

Jak poinformował obecny przy przekazaniu ciągników Krzysztof Kusiak odpowiedzialny za sprzedaż flotową w DAF Trucks Polska, to już drugi kontrakt zawarty przez te dwie firmy w ciągu ostatnich dwóch lat. Obecny kontrakt opiewa na sześć pojazdów. Oprócz wspomnianych trzech ciągników Skanska odbierze wkrótce cysternę do przewozu paliwa na podwoziu DAF LF, samochód do przewozu asfaltu lanego i pojazd z zabudową asenizacyjną (obydwa na podwoziu DAF-a CF).

Odebrane 5 sierpnia  pojazdy trafiły do oddziałów Skanska w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu (baza w Toruniu). Mogą  one służyć m.in. do przewozów ponadgabarytowych, w tym przypadku przede wszystkim maszyn budowlanych. Dodatkowa oś to rozwiązanie problemu nacisku przypadającego na oś przy przewozie cięższych ładunków. Mosty pędne są wyposażone w zwolnice, dzięki czemu pojazdy mogą sobie łatwiej poradzić z ciężkimi ładunkami.
 
Ciągnik 6x4 zacznie służbę przy budowie trasy ekspresowej S8 Oleśnica-Syców,  dwa ciągniki 6x2 zaprzęgnięte do niskopodwoziowych naczep będą wozić w większości sprzęt przeznaczony do robót bitumicznych, taki jak rozściełacze asfaltu czy walce tandemowe.  Firma Skanska w Polsce ma około 80 pojazdów do transportu specjalistycznego, głównie związanego z budownictwem. Najwięcej z nich to zestawy ciągników z niskopodwoziowymi naczepami, skrapiarki asfaltu i autocysterny paliwa. Część z nich to wysłużone samochody, które od dawana pracowały m.in. w przejmowanych przez Skanska polskich firmach budowlanych. Tabor ten jest sukcesywnie modernizowany.

 -DAF to znana, renomowana marka na rynku. Podczas negocjacji oferta DAF-a już po raz drugi okazała się najkorzystniejsza. Przed dwoma laty kupiliśmy pięć jednostek transportowych DAF-a: cztery samochody w zabudowie skrzyniowej DAF CF 6x4 z żurawiem i trzystronnym wywrotem i jedno podwozie DAF CF 8x4 ze skrzynią ładunkową 8 m z żurawikiem o bardzo dużym udźwigu. Służą przy budowie autostrady A1. Te pojazdy sprawdziły się w bardzo ciężkich warunkach pracy, w związku z czym łatwiej było podjąć decyzję o zakupie kolejnych DAF-ów.-  powiedział Marek Kowalik z firmy Skanska.

Szwedzka Skanska to wiodąca światowa firma zajmująca się działalnością budowlaną i deweloperską, jedna z 500 największych firm na świecie (według rankingu magazynu <i>Fortune</i>). W Polsce działa jako generalny wykonawca obiektów we wszystkich segmentach rynku. Realizuje największe i najbardziej prestiżowe inwestycje w całej Polsce z zakresu budownictwa ogólnego, drogowo-mostowego, hydroinżynieryjnego i kolejowego. Obecnie prowadzi m.in. budowę autostrady A1 na odcinku Nowe Marzy-Toruń i realizuje kilka inwestycji dla Portu Lotniczego w Jasionce koło Rzeszowa: płytę postojową, płaszczyznę do odladzania samolotów, wieżę kontroli ruchu lotniczego, rozbudowę systemu oświetlenia nawigacyjnego oraz budowę drogi patrolowej.

Skanska wybrała ciągniki w komfortowej konfiguracji, z obszernymi, sypialnymi kabinami Space Cab, wyposażone m.in. w klimatyzację, elektrycznie regulowane szyby i lusterka, pneumatyczne fotele kierowcy z wszechstronną regulacją, centralny zamek ze zdalnym sterowaniem, dodatkowe światła na dachu i ogrzewanie postojowe. Wszystkie z napędem przenoszonym za pośrednictwem 16-biegowej przekładni. W ciągniku 6x4 rurę wydechową wyprowadzono pionowo w górę, dzięki czemu zwiększono jego możliwości poruszania się w trudnym terenie. Zakupione pojazdy objęte są trzyletnią gwarancją (którą można w ramach kontraktu przedłużyć do pięciu lat) i rocznym assistance.

- Dla nas to znakomita rekomendacja, jeśli wiodący światowy koncern budowlany po raz drugi wybiera pojazdy marki DAF . Na pewno nie bez znaczenia przy wyborze była też dobra dostępność serwisu naszej marki, obecnego w każdym „zagłębiu” operacyjnym firmy Skanska, a więc m.in. we Wrocławiu, Warszawie czy Toruniu. - powiedział Arkadiusz Gruchała, dyrektor Oddziału DBK w Gdańsku.

Źródło:  DAF Trucks Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL