Zmiany personalne w fabryce pojazdów Krone

Zmiany personalne w  fabryce pojazdów Krone

Gerold_Wenisch_-_600

15 sierpnia 2011 r. Gerold Wenisch (45 l) przejmuje stery działu produkcji/gospodarki materiałowej w fabryce pojazdów Krone, obejmując stanowisko dyrektora. Wcześniej  był zatrudniony w Hako-Werken w Bad Oldesloe, gdzie również jako dyrektor był odpowiedzialny za dział techniki/produkcji.

Poszerzy on kadrę kierowniczą w Werlte, do której należą także Gero Schulze Isfort odpowiedzialny za sprzedaż i marketing) oraz Uwe Sasse, odpowiedzialny za konstrukcje i rozwój. Oprócz doświadczenia handlowego i technicznego posiada on również wieloletnie międzynarodowe doświadczenie zdobyte na stanowiskach kierowniczych i dyrektorskich, dzięki czemu  doskonale uzupełni kadrę kierowniczą w Werlte. Fabryka pojazdów Bernard Krone GmbH jest drugim pod względem wielkości producentem przyczep do pojazdów ciężarowych oraz naczep w Europie. W minionym roku obrachunkowym 2010/2011 wyprodukowano w zakładzie w Werlte ponad 20 tysięcy pojazdów kołowych. W  2011/2012  r. zakłada się dalszy, dodatni rozwój rynku.

- Cieszę się bardzo z podjęcia pracy w Krone, ponieważ sam dorastałem w średniej firmie rodzinnej. Właśnie w fabryce pojazdów, w której tak niewiele elementów jest produkowanych w samym zakładzie, gospodarka materiałowa i produkcja muszą funkcjonować w stu procentach niezawodnie. Ponadto w wyjątkowo wrażliwym otoczeniu rynkowym musimy niemal codziennie walczyć o wiodącą pozycję pod względem kosztów produkcji. Osiągnięty efekt oraz innowacyjność firmy Krone są podstawą dalszego rozwoju przedsiębiorstwa -  mówi Wenisch.

Źródło: Krone

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL