Proekologiczna kampania firmy Exide Technologies

Proekologiczna  kampania firmy Exide Technologies

grzechów głównych użytkowników akumulatorów  - tak można podsumować nową proekologiczną, trwającą już kampanię firmy Exide Technologies. Największy producent akumulatorów w Polsce uświadamia w niej i uczy, jak bezpiecznie korzystać z akumulatorów, by służyły niezawodnie i długo.

Jej nadrzędnym celem jest edukacja. Cechy charakterystyczne przedsięwzięcia to: nowy sposób komunikacji, nowa szata graficzna oraz łatwość zapadania w pamięć.
-Zdecydowaliśmy się na odważną linię komunikacyjną, bo ta kampania ma przede wszystkim uczyć - bez zbędnych ozdobników i niepotrzebnej finezji. Przekazujemy treści klarowne i dobitne, trafiające do odbiorcy, a jednocześnie przykuwające oko i łatwe do zapamiętania. Liczymy, że akcja ta zaowocuje zwiększeniem świadomości na temat bezpiecznego użytkowania akumulatorów w Polsce - mówi Jarosław Nadstazik, marketing manager Exide Technologies.

Zdaniem przedstawiciela Exide taka kampania jest potrzebna szczególnie dzisiaj, kiedy idee ekologiczne coraz mocniej zaznaczają się w branży motoryzacyjnej i rośnie rynek samochodów hybrydowych oraz akumulatorów je zasilających. Stosowane przez producentów technologie są bardziej zaawansowane i gwarantują bezpieczeństwo korzystania z nich. Dlatego zagrożenie związane z akumulatorami stwarzają sami użytkownicy, którzy nie zawsze wiedzą, jak odpowiedzialnie posługiwać się akumulatorem.

Kampania rozpoczęła się w listopadzie nieprzypadkowo. Przed zimą wiele osób wymienia stare akumulatory. Przypominamy, że wyrzucanie starych akumulatorów to łamanie prawa. Kolejne odsłony dotyczyć będą m.in. jego  transportu. To, w jaki sposób go przewozimy, wpływa nie tylko na jego późniejsze działanie, ale może też być zagrożeniem np. dla tapicerki bagażnika. Warto w tym miejscu przypomnieć, że istnieją tzw. zasady bezpiecznego przewożenia akumulatora.

Kolejne odsłony kampanii 7 grzechów głównych pojawiają się w dobrych czasopismach motoryzacyjnych. Akcji towarzyszą również materiały wspierające, takie jak zawieszki zapachowe, banery, ulotki zawierające hasła kampanii i najważniejsze informacje, które trafią do wybranych dobrych sklepów detalicznych i warsztatów. Oto 7 grzechów głównych użytkowników akumulatorów: Nie porzucaj; Nie zapomnij o zabezpieczeniu; Nie zaliczaj wpadek; Nie rozbieraj, nie rób kwasu; Nie pozostawiaj go w spoczynku; Nie przywiązuj się do starego modelu; Nie przeładuj.

Źródło: Exide Technologies

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL