Informacje o stanie dróg

Informacje o stanie dróg
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że aktualne warunki atmosferyczne mogą utrudniać jazdę w całym kraju. Wszystkie drogi krajowe utrzymywane przez oddziały Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad są przejezdne
, ale miejscami na nawierzchniach występować może błoto pośniegowe i śliskość. Dlatego też GDDKiA zwraca się o rozważną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drogach.

Jednocześnie przypominamy wszystkim kierowcom, że mapa wraz z komunikatami dotyczącymi warunków jazdy na drogach znajduje się w naszym serwisie "Zima" uaktualnianym 3 razy dziennie.

Według prognozy IMiGW, na dzień 1 luty br., na zachodzie będzie dość pogodnie. Na pozozstałym obszarze, przewidywane zachmurzenie duże z przejaśnieniami i przelotne opady desszczu. Na krańcach wschodnich deszczu ze śniegiem i śniegu. Wiatr dość silny i porywisty w ciągu dnia stopniowo słabnący.

Nawierzchnie dróg przebiegających przez tereny leśne i górzyste, na mostach, wiaduktach, a także w rejonach zbiorników wodnych mogą być okresowo śliskie.

GDDKiA informuje również, że informacje o warunkach ruchu i stanie przejezdności dróg nie podlegających naszej instytucji czyli wojewódzkich, powiatowych i gminnych oraz wszystkich dróg publicznych przebiegających przez miasta na prawach powiatu udzielają właściwe terytorialnie jednostki samorządowe.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL