Lotos Oil modernizuje standardowe produkty

Lotos Oil modernizuje standardowe produkty

W sierpniu na rynek wprowadzono oleje LOTOS Synthetic Plus 5W40 i LOTOS Synthetic Turbodiesel Plus 5W40, to zmodernizowane wersje sprzedawanych aktualnie olejów silnikowych LOTOS Syntetic 5W40, LOTOS Traffic 5W40 i LOTOS Traffic Turbodiesel 5W40. Docelowo  zastąpią swoich poprzedników w ofercie producenta.

Są one wynikiem  procesu reformulacji, niezbędnej do uzyskania produktów spełniających nowe, podwyższone  wymagania jakościowe  dla klasy A3/B4 wg  ACEA.  Oleje, tak jak inne produkty należące do linii Thermal Control, przeznaczone są  do stosowania w większości samochodów  mających od 4 do 10 lat, takich pojazdów  jest na polskich drogach jest najwięcej.

- To naturalny proces. Rynek i użytkownicy samochodów premiują tylko tych, którzy potrafią sprostać szybko zmieniającym się wymaganiom jakościowym i technologicznym. Jeżeli chcemy walczyć o serca kierowców i silniki ich samochodów, musimy równie dostosowywać naszą ofertę  -wyjaśnia Jacek Matracki, dyrektor handlowy spółki LOTOS OIL SA.

Zgodnie z deklaracjami respondentów (dotyczącymi wielkości zakupów olejów silnikowych) badań Moto Scan wiosną 2011,  LOTOS SYNTETIC  5W40, należy do grupy najchętniej wybieranych olejów silnikowych. Zatem naturalnym procesem jest rewitalizacja tego produktu i jego nowa, jeszcze lepsza odsłona i nowa formuła: New Thermal Control.

LOTOS SYNTHETIC PLUS 5W40 jest następcą olejów LOTOS SYNTETIC 5W40/LOTOS TRAFFIC 5W40, a z kolei LOTOS SYNTHETIC TURBODIESEL PLUS 5W40 zastąpi olej  LOTOS TRAFFIC TURBODIESEL  5W40.  Oba oleje gwarantują maksymalną ochronę silnika oraz najlepsze warunki pracy w ekstremalnych warunkach miejskich. Olej LOTOS SYNTHETIC PLUS 5W40 jako jeden z pierwszych produktów na rynku polskim spełnia wymagania, najwyższej aktualnie, klasy jakości, SN wg API .  LOTOS SYNTHETIC TURBODIESEL PLUS 5W40  przeznaczony jest do silników pracujących bez i z turboładowaniem, gdy nie jest wymagane stosowanie tzw. olejów niskopopiołowych (mid/ low SAPS). Oba oleje uzyskały aprobaty VW i BMW. Dodatkowo olej LOTOS SYNTHETIC PLUS 5W40 spełnia również wymagania GM-LL-025B.

Najnowocześniejszymi  i najbardziej zaawansowanymi technologicznie produktami w ofercie Spółki nadal pozostają oleje LOTOS Quazar niemniej jednak do samochodów, w których producent dopuszcza stosowanie tradycyjnych olejów syntetycznych, o tzw. tradycyjnym poziomie SAPS, najlepsze rozwiązanie stanowią oleje LOTOS Synthetic Plus.

- Pomimo, że brałem udział w opracowywaniu tak zaawansowanych produktów, jakimi są oleje z linii LOTOS Quazar przeznaczonych do samochodów nowych to moim  wyborem, do prywatnego 4 – letniego,  samochodu z silnikiem benzynowym, ze względu na wysoki potencjał myjący ,  jest LOTOS Synthetic Plus 5W40. Można powiedzieć, że pracując nad olejem LOTOS Synthetic Plus, pracowałem nad lepszym olejem do własnego samochodu- mówi Piotr Niemiec, z Biura  Rozwoju i Serwisu Olejowego LOTOS Oil.    
 
LOTOS Oil wchodzi w skład grupy kapitałowej LOTOS i zajmuje się produkcją i dystrybucją olejów smarnych, bazowych oraz przemysłowych, a także smarów. Od wielu lat firma jest liderem na rynku olejów silnikowych w Polsce. Sztandarowym produktem firmy jest rodzina olejów silnikowych LOTOS. Drugą marka olejową kierowaną do użytkowników profesjonalnych jest rodzina olejów TURDUS. Spółka oferuje też gamę ultranowoczesnych olejów silnikowych LOTOS QUAZAR. Całość procesów produkcyjnych objęta jest Systemem Zarządzania, Jakością, ISO 9001: 2000. LOTOS Oil, posiada też certyfikat systemu zarządzania, zgodny z wymaganiami systemu AQAP 2110. W 2008 roku spółka podpisała umowę o strategicznym partnerstwie z firmą LUBRIZOL, w dziedzinie technologii dodatków smarnych. LOTOS Oil jest członkiem Association Technique de L'Industrie Européene des Lubrifiants. Stowarzyszenie to zrzesza najważniejszych producentów i sprzedawców olejów silnikowych w Europie.  Spółka uczestniczy również w pracach ELGI: European Lubricating Grease Institute.

Źródło: LOTOS
 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL