Obwodnica Augustowa zgodna z prawem

Obwodnica Augustowa zgodna z prawem
Image Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że budowa obwodnicy Augustowa przez Dolinę Rospudy w żaden sposób nie narusza ani przepisów polskich ani europejskich dotyczących ochrony środowiska.

Wariant wybrany przez GDDKiA posiada wszelkie niezbędne uzgodnienia, postanowienia i decyzje, wydane przez odpowiednie władze Polski. Ponadto – co stwierdził w październiku 2005 r. Naczelny Sąd Administracyjny - jest on najbardziej odpowiedni ze względu na ochronę środowiska, a przeprawa mostowa spełnia warunki dla ochrony środowiska.

Pragniemy podkreślić, że fakt, iż zaprojektowana trasa przebiega przez system Natura 2000 w żaden sposób nie narusza obowiązującego porządku prawnego. Zgodnie z dyrektywą wprowadzającą system Natura 2000 w obszarach tych możliwa jest budowa zarówno dróg jak i linii kolejowych.

Po raz kolejny także informujemy, że Polska nigdy nie występowała o zagwarantowanie finansowania unijnego na tę drogę i będzie ona sfinansowana ze środków Krajowego Funduszu Drogowego.

Pragniemy też poinformować, że przedstawiany jako alternatywny wariant przebiegu obwodnicy Augustowa – zaprojektowany przez tzw. ekologów – spowoduje konieczność wyburzenia co najmniej 30 gospodarstw i poważnych ingerencji na terenie około 10 wsi. T

Tymczasem zgodnie z wariantem GDDKiA nie będą potrzebne żadne wyburzenia.

 

 

źródło: GDDKiA 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL