Wózek do zadań specjalnych

Wózek do zadań specjalnych

still_-_kamera_600

Wybór odpowiedniego sprzętu transportującego, dostosowanego do pracy w różnych i zmiennych warunkach to obecnie podstawa do prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Wysokie wymagania stawiane są przede wszystkim wózkom widłowym, które poprzez odpowiednie przystosowanie stają się maszynami – specjalistami.

Wózki widłowe w powszechnym użyciu służą do podnoszenia towarów, przewożenia ich i wyładowywania w określonym miejscu. Bywają jednak i takie, które można wykorzystać do odśnieżania, przesypywania materiałów sypkich czy wylewania różnego rodzaju płynów np. metalu do form odlewniczych. To do czego wykorzystywane są widlaki zależy przede wszystkim od charakteru przedsiębiorstwa oraz warunków pracy.

- Ciągłe udoskonalanie sprzętu oraz dostosowywanie go do indywidualnych potrzeb klientów to obecnie wyzwanie, które stawia się firmom produkującym wózki widłowe. Pojazdy są odpowiednio konfigurowane pod wieloma względami. Modyfikacjom ulec mogą np. źródło napędu, udźwig czy miejsce pracy operatora. Nasza marka ma swoją charakterystyczną paletę barw, po których można nas bez problemu rozpoznać . Jeżeli natomiast klient chce posiadać wózek w kolorze wyróżniającym jego firmę, bez problemu nadajemy pojazdom i takie barwy. Dotyczy to zarówno maszyn nowych jak i używanych -  mówi Paweł Włuka z firmy STILL

Jednym z najczęściej przekształcanych elementów wózka widłowego są jego widły. W ich miejsce montowane są np. paletyzery, obrotnice czy chwytaki. Jest to uzależnione od tego, do czego będzie wykorzystywany pojazd. W przypadku kiedy magazyn jest zaopatrzony w bardzo wysokie regały i nie sposób zobaczyć czy palety są prawidłowo układane - można zamontować i uruchomić specjalne kamery na masztach widlaków. Operator takiego pojazdu z pozycji siedzącej widzi na kolorowym monitorze co dzieje się na wysokości nawet kilkunastu metrów (w zależności od wysokości masztu). Rozwiązanie takie zdecydowanie podnosi bezpieczeństwo i komfort pracy użytkownika.

Równie ważne dla przedsiębiorców stają się walory estetyczne maszyny. Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku, niektórzy producenci oferują wykonanie wózka widłowego w kolorystyce na specjalne zamówienie klienta.  Poza zmianą elementów konstrukcyjnych czy estetycznych pojazdów logistyki magazynowej bardzo popularne w ostatnim czasie stają się specjalne oprogramowania wykorzystywane w wózkach widłowych. Służą one przede wszystkim podnoszeniu efektywności pracy całej floty oraz optymalizacji kosztów użytkowania. Jednym z dostawców takich rozwiązań jest firma STILL, która oferuje swoim klientom m.in. specjalny serwis STILL Report, umożliwiający kontrolę floty on-line. Poprzez zalogowanie się na stronie internetowej mamy dostęp do danych naszej floty, kosztów jej użytkowania czy aktualnego stanu wykonania okresowych przeglądów wózków widłowych. Kolejnym rozwiązaniem, które STILL zamierza wprowadzić do swojej oferty to kompleksowe narzędzia sterujące należące do grupy FleetDataServices. Dzięki zestawowi narzędzi, na które składają się Fleet Manager 4.x oraz STILL ProActiv możliwe jest np. przypisanie wózka widłowego do operatora czy rejestracja ewentualnych stłuczek

Źródło: Still Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL