Zakaz ruchu ciężarówek zniesiony od piątku

Zakaz ruchu ciężarówek zniesiony od piątku
Od piątku, 14 lipca, przestaje obowiązywać zakaz ruchu dużych ciężarówek na terenie całego kraju - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
W środę zakaz zniesiono dla ośmiu województw, a od najbliższego piątku przestaje on obowiązywać na terenie całego kraju. GDDKiA poinformowała w czerwcu, że w okresie od pierwszego piątku po zakończeniu roku szkolnego (tj. od 30 czerwca) do 31 sierpnia obowiązują ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych.

Zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton obowiązuje w piątki w godzinach 18.00-22.00, w soboty w godzinach 7.00-14.00 i w niedziele w godzinach 7.00-22.00. Zakaz ten służy ułatwieniu podróży kierowców udających się na wypoczynek.

Zakaz ruchu dużych ciężarówek związany z utrzymującymi się w ostatnich dniach wysokimi temperaturami, spotkały się z protestami przewoźników. W ubiegłym tygodniu zaprotestowało Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych (ZMPD), a we wtorek list z protestem do ministra transportu wysłał Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego.

źródło: PAP, GDDKiA

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL