Zakaz dla ciężarówek zniesiony w ośmiu województwach

Zakaz dla ciężarówek zniesiony w ośmiu województwach
Od godziny 15.00 w środę przestaje obowiązywać zakaz ruchu dla dużych ciężarówek na terenie ośmiu województw - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w komunikacie przesłanym PAP.
Zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton wprowadzono w ubiegłym tygodniu, początkowo na terenie kilku województw, od piątku na terenie całego kraju, a jego powodem są wysokie temperatury.

Od środy od godz. 15.00 przestaje obowiązywać zakaz na obszarze województw: zachodnio-pomorskiego, pomorskiego, kujawsko - pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego i opolskiego - ogłosiła GDDKiA. W dalszym ciągu od godz. 11.00 do godz. 22.00 obowiązywać będzie zakaz na obszarze województw: podlaskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego, łódzkiego, małopolskiego, śląskiego, lubelskiego i podkarpackiego.

GDDKiA poinformowała w czerwcu, że w okresie od pierwszego piątku po zakończeniu roku szkolnego (tj. od 30 czerwca) do 31 sierpnia obowiązywać będą ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych.

Zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton obowiązuje w piątki w godzinach 18.00-22.00, w soboty w godzinach 7.00-14.00 i w niedziele w godzinach 7.00-22.00. Zakaz ten służy ułatwieniu podróży kierowców udających się na wypoczynek.

Zakazy tzw. temperaturowe spotkały się ostatnio z protestami organizacji przewoźników drogowych. W ubiegłym tygodniu zaprotestowało Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych (ZMPD), a we wtorek list z protestem do ministra transportu wysłał Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego.


źródło: PAP, Onet.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL