Zimowe utrudnienia

Zimowe utrudnienia
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ostrzega, że w związku z występującymi opadami śniegu na obszarze niemal całego kraju występuje śliskość i trudne warunki do jazdy. Choć na drogach w wielu miejscach zalega jedynie cienka warstwa śniegu, jest ona śliska i może powodować kolizje i wypadki.
Na niektórych trasach występuje też błoto pośniegowe i cienka warstwa zajeżdżonego śniegu. Występujący miejscami silny wiatr może powodować zawiewanie padającego śniegu na drogi. GDDKiA prosi kierowców o zwiększoną ostrożność i uwagę w czasie jazdy w trudnych, zimowych warunkach.

Meteorolodzy przewidują dalsze opady śniegu na obszarze całego kraju. Temperatura wynosić będzie od - 9 do +2 stopni C. Opady przesuwają się z południowego zachodu wgłąb kraju. W województwach południowych wystąpią obfite opady śniegu, które mogą powodować znaczne ograniczenia widoczności.

Na drogi utrzymywane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad wyjechało dziś ponad 800 jednostek sprzętu odśnieżającego i zwalczającego gołoledź. Przy usuwaniu skutków zimy na drogach GDDKiA pracuje ponad 1300 osób. Będą one pracować aż do całkowitego usunięcia efektów opadów śniegu i mrozów.

Informacje na temat utrudnień i warunków ruchu można znaleźć w serwisie internetowym GDDKiA

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL