Fuso Canter - bardziej oszczędny i funkcjonalny

Fuso Canter -  bardziej oszczędny i funkcjonalny

fuso_-600

Jako pierwszy producent, Fuso wprowadza na rynek ciężarówkę wyposażona w automatyczną przekładnię dwusprzęgłową. Wraz z wydłużonymi okresami międzyprzeglądowymi, zwiększoną ładownością oraz przeprojektowanym podwoziem - teraz łatwiejszym w zabudowie - Fuso Canter okazuje się jeszcze bardziej funkcjonalny.

Wariant 3,5-t. dysponuje obecnie niezależnym zawieszeniem przedniej osi i opcjonalnym systemem kontroli stabilności (ESP, wersje 6S i 7C). Kabina kierowcy, zmodernizowana zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz, zapewnia jeszcze większy komfort pracy. Produkcja seryjna nowego  pojazdu przeznaczonego na rynek europejski ruszy w portugalskiej fabryce w Tramagal we wrześniu 2011 r. 6-stopniowa automatyczna przekładnia dwusprzęgłowa to jedna z innowacji nowego Fuso Cantera. Jej konstrukcja - doceniona już w autach osobowych - sprzyja ograniczeniu zapotrzebowania na paliwo i zwiększa wygodę prowadzenia. Poszczególne przełożenia załączane są natychmiast i bez strat w dostawie siły napędowej, znanych z klasycznych skrzyń automatycznych z konwerterem. W razie potrzeby kierowca może samodzielnie zmieniać biegi. Dwusprzęgłowa przekładnia Duonic® dostępna jest na życzenie zamiast standardowej, 5-biegowej skrzyni mechanicznej.

Jednostką napędową jest  sprawdzony, 4-cylindrowy turbodiesel o pojemności 3 l, spełniający normę emisji spalin Euro V. Występuje on w trzech wersjach mocy: 96 kW (130 KM), 110 kW (150 KM) lub 129 kW (175 KM). Teraz dostępny jest również z funkcją start/stop (zarówno w odmianach ze skrzynią mechaniczną, jak i zautomatyzowaną). Funkcja ta automatycznie wyłącza silnik podczas postoju i pozwala dodatkowo ograniczyć zużycie paliwa - podczas jazdy na krótkich dystansach spada ono nawet o 3 proc. Efektywność samochodu poprawiają także wydłużone z 30 do 40 tys. km okresy międzyprzeglądowe. Pojazd prowadzi się jeszcze łatwiej i bezpiecznej dzięki niezależnemu zawieszeniu przedniej osi (wersja 3,5-tonowa). Wszystkie Cantery zostały ponadto wyposażone w elektroniczny system hamulcowy. Dwie najcięższe odmiany oferowane są  z opcjonalnym systemem kontroli stabilności (ESP). Lista opcji zawiera również montowane na życzenie poduszki powietrzne kierowcy i pasażera.


Za drzwiami zamontowanej nad silnikiem kabiny czeka odświeżona deska rozdzielcza z nowym panelem instrumentów i jeszcze wygodniejszymi fotelami z regulacją podparcia lędźwiowego (opcjonalnie dostępne są fotele z zawieszeniem). Nowy jest także układ ogrzewania i klimatyzacji. Wnętrze zapewnia teraz łatwiejszy dostęp z lewej do prawej strony kabiny oraz dodatkowe schowki. Z zewnątrz nadwozie zwraca uwagę trzyczęściowym zderzakiem ze stali, zaopatrzonym w praktyczne elementy narożne z tworzyw sztucznych, oraz wlotem powietrza w kształcie litery V. Powłoka katodowa kabiny oraz proces malowania proszkowego ramy pojazdu zapewniają najwyższy poziom ochrony przed korozją.

Po modernizacji gama Fuso Canter składa się z wersji o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 t, 6 t (nowość) oraz 7,5 t. Zależnie od typu, ładowność wzrosła od 85 do 500 kg. Dopuszczalne obciążenie tylnej osi dla 7,5-tonowej wersji Cantera wynosi 6 t. Kolejna nowość to model o rozstawie osi 4750 mm dla nadwozia o długości do 7000 mm, 3,5-t. wariant z silnikiem o mocy 129 kW (175 KM) oraz odmiana 3S o szerokości zaledwie 1700 mm. Przeprojektowane podwozie dodatkowo zwiększa możliwości zabudowy. Nowy Fuso Canter wciąż przekonuje wyśmienitą zwrotnością, kompaktowymi wymiarami kabiny, solidną konstrukcją, zwiększonym bezpieczeństwem i mniejszym zużyciem dzięki standardowemu hamulcowi silnikowemu.  To najlepiej sprzedająca się na świecie ciężarówka Daimlera. Wysoką jakość obsługi gwarantuje rozbudowana sieć europejskich serwisów.

Źródło: Daimler

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL