Mercedes-Benz & Friends

Mercedes-Benz & Friends

W dniach 27-28 sierpnia 2011 r.  lotnisko Berlin Tempelhof zaroi się od miłośników srebrnej gwiazdy. Poza wystawą 1800 samochodów osobowych, dostawczych i ciężarówek Mercedes-Benz - zarówno tych z przeszłości, jak i tych produkowanych obecnie - będą oni mieli okazję zobaczyć w akcji najbardziej intrygujące modele z historii firmy, a nawet zasiąść za sterami niektórych z nich. Żywą historię motorsportu przypomną pokazy aut sportowych oraz kierowcy znani z wyścigowych szlaków.

Wyjątkową atrakcją imprezy Mercedes-Benz & Friends będą legendarne modele wyścigowe z kolekcji Mercedes-Benz Classic. Na pokazie stawi się komplet sześciu Srebrnych Strzał, znanych z licznych sukcesów sportowych w latach 30. i 50. Jedna z nich to model W25, za kierownicą którego Manfred von Brauchitsch odniósł w 1934 r. zwycięstwo na torze Nürburgring. Jego współczesnym odpowiednikiem będzie bolid McLaren-Mercedes MP 4-13 z 1998 r.. Prowadzący go Mika Häkkinen zdobył tytuł mistrza świata Formuły 1.

Legendy sportów motorowych nie wiążą się jednak tylko z samochodami, ale i z wybitnymi kierowcami. Na lotnisku Berlin Tempelhof nie zabraknie gwiazd z przeszłości i z czasów współczesnych, takich jak Hans Hermann, Bernd Schneider czy Ralf Schumacher. Każdy, kto zapragnie przejechać się wyścigowym samochodem turystycznym serii DTM, może skorzystać z DTM Taxi i zasmakować torowych emocji u boku jednego z profesjonalnych kierowców. Na tych, którzy zechcą spróbować swoich sił za kierownicą aut ze stajni AMG, czeka tor AMG Driving Academy. Pod okiem doświadczonych instruktorów będzie tam można sprawdzić, jak pracuje zawieszenie Ride Control czy przekładnia Speedshift.

Inny, ale nie mniej emocjonujący tor pozwoli na własnej skórze przekonać się, jak działają innowacyjne systemy bezpieczeństwa montowane w modelach Mercedes-Benz, takie jak Lane Keeping Assist czy Blind Spot Assist. Organizatorzy przedsięwzięcia przygotowali liczne atrakcje dla zwiedzających m.in. przejażdżkę po Berlinie produkowanymi obecnie modelami Mercedesa, elektrycznym smartem czy zasilaną ogniwami paliwowymi Klasą B F-CELL. Miłośnicy off-roadu będą mogli zasiąść za sterami Unimoga, dla którego przygotowano specjalny tor przeszkód, najeżony stromymi wzniesieniami i zjazdami.  Wejście na imprezę  odbywa się przez Tempelhof Park (wejścia 4a, 9 i 10). Ze względu na brak miejsc parkingowych, goście proszeni są o skorzystanie z sieci kolei podmiejskiej (S-Bahn, linia S41, S42 i S47) lub metra (U-Bahn, linia U6).

Źródło: Mercedes-Benz Polska

 

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL