Rozwiązania KH-KIPPER dla profesjonalistów

Rozwiązania KH-KIPPER dla profesjonalistów

Zuraw_wywrotka_KH_600

Nowe i używane zabudowy na podwozia ciężarowe, przyczepy, naczepy, urządzania hakowe i inne KH-KIPPER są obecnie dostępne w sklepie internetowym pod adresem www.wywrotki.pl.

 Wśród   bogatej oferty przyczep na szczególną uwagę zasługuje przyczepa budowlana P2R, przeznaczona do pracy w trudnym terenie, np. nieutwardzone drogi lub pola. Oprócz zastosowań przy robotach ziemnych może być z powodzeniem wykorzystywana również do transportu w rolnictwie. Dzięki półokrągłemu kształtowi skrzyni przyczepa świetnie nadaje się do przewozu półpłynnych mas lub piasku. Skok zawieszenia przedniej osi stanowi ok. ~400 mm, zaś skok zawieszenia tylnej osi to ~350 mm, a więc około 2 razy większy niż w pojeździe ciężarowym.

Od 2010 r. w ofercie KH-KIPPER znajdują się własnej konstrukcji urządzenia hakowe KH-LIFT przeznaczone do montażu na podwoziach 2-osiowych. Dostępne są 2 typy hakowca KH-LIFT ZH6 i ZH8, których siła załadunkowa wynosi odpowiednio 6 i 8 ton. Urządzenia hakowe przystosowane do współpracy z kontenerami KP7 oraz KP10 z zakresu długości ok. 3200-4300mm.

W dobie specjalizacji większość firm wykorzystujących żurawie samochodowe w transporcie poszukuje bardziej uniwersalnych rozwiązań, takich które pozwolą w krótkim czasie szybko zmienić przeznaczenie pojazdu. Odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku są wywrotki z systemem demontowanej konsoli żurawia umożliwiającym pozostawienie żurawia na placu w momencie kiedy nie jest on potrzebny i wykorzystanie samochodu tylko jako wywrotki. 14 lipca 2011 r. nastąpiło oficjalne wydanie wywrotki trójstronnej z żurawiem na konsoli na tylnym zwisie. Zestaw stanowi ciekawy przykład uniwersalnego zastosowania tego typu pojazdów.
 
Dzięki lekkiej konstrukcji pojazdy z zabudową W3F charakteryzują się stosunkowo dużą ładownością. Zabudowa posiada w standardzie zawiasy górne i dolne. Umożliwia to bezpieczny i szybki wyładunek materiałów sypkich po otwarciu zamków dolnych oraz wyładunek palet przy otwarciu burt na dół. Uchwyty umiejscowione w podłodze, pod podłogą oraz uchwyty na beczki na przedniej burcie zapewniają bezpieczny transport różnych rodzajów ładunku (palet, beczek, butli). Wywrotka posiada instalację hydrauliczną oraz sprzęg na przyczepę, zwiększając tym samym możliwości transportowe pojazdu. Niewątpliwym atutem jest także relatywnie niski koszt zakupu wywrotki w porównaniu do zabudów typu ciężkiego. System demontowanej konsoli żurawia umożliwia pozostawienie żurawia na placu w momencie kiedy nie jest on potrzebny i wykorzystanie samochodu tylko jako wywrotki (automatycznie wzrasta ładowność pojazdu).

Oprócz wywrotek w ofercie podkieleckiego producenta, znajdują się również przyczepy i naczepy niskopodwoziowe do transportu maszyn. Stadardowy produkt to 2-, 3- lub 4-osiowa przyczepa z osiami 9 lub 11 ton oraz 3- lub 4-osiowa naczepa z osiami 9, 11 lub 12 ton. Ostatnia oś proponowana jest w wersji samo skrętnej dla zmniejszenia zużycia ogumienia. Rama wykonana jest z dwuteownika ze stali wysokogatunkowej DOMEX. Podłoga z twardego drewna o grubości 40 lub 50 mm. Tylne najazdy są podnoszone hydraulicznie i posiadają regulację rozstawu. Szerokością najazdu ok. 650 mm. Balkon obudowany jest aluminiowymi burtami i wyposażony w dodatkowe najazdy aluminiowe. Naczepa posiada uchwyty do mocowania ładunku na całej długości oraz na życzenie gniazda do kłonic. Możliwe jest wykonanie naczep w wymiarach i wykonaniu po indywidualne zamówienie klienta.


Źródło: KH-KIPPER

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL