Transexpo - wystawa zabytkowych autobusów

Transexpo - wystawa zabytkowych autobusów

SAN-H-100

Jelcze, San i Ikarus - to główne atrakcje wystawy, która uatrakcyjni odbywające się od 20 do 22 września IX Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego.Najstarszym z eksponatów będzie klasyczny ogórek - Jelcz 272 Mex z 1971 roku. Model ten to perfekcyjnie przebudowany autobus miejski z modelu 043. Ponadto na wystawie zobaczyć będzie można sześć innych pojazdów: San H-100B z 1973 roku - dokumentujący jedną z najliczniejszych serii autobusów dla średnich i małych miast, Ikarus 260.04 z 1982 roku - kultowy autobus odbudowany w kompletacji pierwszych dostaw z przełomu lat 70./80., Jelcze 043 z 1985 i 1986 roku - autobusy międzymiastowe służące także zastępczo w komunikacji miejskiej.

Najmłodszym z modeli będzie Jelcz z 1991 roku, który jednak doskonale wpisuje się w wystawę zabytków, ponieważ jest przedstawicielem zanikającej masowej serii autobusów miejskich.

Wśród pojazdów znajdzie się również coś ekstra czyli wyprodukowany w 1976 roku Jelcz 043 w wersji cabrio.

Eksponaty przyjadą z: Krakowa, Poznania i Warszawy. Organizatorem wystawy jest jednoczesny współorganizator targów Transexpo - Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej. W organizacji wystawy aktywny udział wezmą członkowie Stowarzyszenia Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej z trzech ww. miast, którzy ekspozycję będą obsługiwać jako wolontariusze.


Źródło: Targi Kielce


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL