Volvo kontynuuje szkołę jazdy

Volvo kontynuuje szkołę jazdy
Image W trosce o lepszą efektywność i ekonomikę eksploatacji pojazdów ciężarowych Volvo, cały czas kontynuuje swoją działalność, powołana do życia pod koniec 2002 roku, Szkoła Doskonalenia Jazdy Volvo.

 W ramach bezpłatnych szkoleń teoretycznych i praktycznych, kierowcy poprawiaja technikę jazdy i utrwalają wiedzę z zakresu eksploatacji pojazdów. Umiejętna jazda i właściwe wykorzystanie najnowszej techniki, w jaką wyposażone są samochody ciężarowe Volvo, pozwalają na znaczne obniżenie zużycia paliwa i zwiększenie bezpieczeństwa jazdy, a to z kolei redukuje koszty eksploatacji pojazdu, poprawiając jednocześnie efektywność firmy.

 

Ze szkoleń korzysta wielu klientów Volvo Polska, Samochody Ciężarowe, przy czym z roku na rok, ich liczba zwiększa się. Tylko w 2004 roku w szkoleniach wzięło udział 1075 kierowców, a w roku poprzednim 740.Nową inicjatywą, w której od sierpnia ubiegłego roku uczestniczy Szkoła Doskonalenia Jazdy Volvo, są kursy doszkalające dla kierowców wykonujących transport drogowy, organizowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie. W ramach współpracy pomiędzy warszawskim WORD-em i Volvo Polska, Samochody Ciężarowe, 3 godziny zajęć teoretycznych i około ˝ godziny (w przeliczeniu na jednego kierowcę) zajęć praktycznych prowadzone są przez Instruktora Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo, z wykorzystaniem pojazdu szkoleniowego Volvo FH12 z naczepą. Średnio, w ciągu miesiąca w szkoleniu uczestniczy około 40 osób.
źródło: Volvo Trucks Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL