Światowa premiera nowego autobusu miejskiego Volvo

Światowa premiera nowego autobusu miejskiego Volvo

New_Volvo_city_600

Na targach Busworld w Kortrijk Volvo Buses zaprezentuje nowy autobus miejski Volvo 7900. Wśród licznych udoskonaleń należy wymienić obniżoną masę własną pojazdu, dodatkowo zmniejszającą zużycie paliwa i umożliwiającą przewóz większej liczby pasażerów.

Dla przewoźników autobusowych najważniejsza jest minimalizacja kosztów cyklu życia pojazdu. Dlatego też czynnik ten miał priorytetowe znaczenie dla Volvo Buses podczas projektowania nowych autobusów niskopodłogowych Volvo 7900. Konstrukcję i materiały dobrano pod kątem zmniejszenia masy i zużycia paliwa oraz w celu ułatwienia serwisu i prac związanych z odpowiednim utrzymaniem pojazdu. Wiele z podzespołów nowego modelu stosuje się też w autobusie miejskim i międzymiastowym Volvo 8900, wprowadzonym na rynek w ubiegłym roku. Pozwoli to usprawnić serwis w warsztatach oraz obniżyć koszty zarządzania częściami zamiennymi.

Wersja Volvo 7900, która zostanie pokazana na targach Busworld to autobus hybrydowy. Rozwiązania hybrydowe Volvo zostały bardzo dobrze przyjęte przez rynek - firma sprzedała już około 250 autobusów hybrydowych do wielu miast Europy i Ameryki Południowej. Autobus hybrydowy Volvo okazał się być równie niezawodny, jak autobusy w wersji diesel, przy jednoczesnym spadku zużycia paliwa nawet o 35 proc. Oznacza to, że w takim samym stopniu maleje emisja gazu cieplarnianego i CO2. Ponieważ nowe Volvo 7900 jest znacznie lżejsze od swego poprzednika, zużycie paliwa i emisja CO2 zmaleje jeszcze bardziej w wersji hybrydowej.

Podczas targów Busworld Volvo Buses zaprezentuje również nową wersję niskowejściowego modelu Volvo 8900. Ten model, przygotowany został specjalnie dla kilku rynków środkowoeuropejskich, charakteryzuje go brak podestów i niższa linia okien. Volvo Buses zaprojektowało także autobusy turystyczne w specjalnej edycji Volvo Ocean Race. Stylistyka zewnętrzna i wewnętrzna, inspirowana regatami Volvo Ocean Race, stanowi połączenie emocji i elegancji. Autobusy Volvo 9900 i Volvo 9500 z edycji Volvo Ocean Race zostaną zaprezentowane na targach. 

Dla właściciela autobusu ważne jest, by autobusy były jak najdłużej w trasie, a jak najkrócej w warsztatach. Kluczową rolę odgrywa tu efektywne planowanie serwisu i obsługi zapobiegawczej, w czym pomaga współczesna technologia. System telematyczny Volvo, który zostanie pokazany na targach, umożliwia zdalny odczyt systemu kontroli autobusu i powiadamia z wyprzedzeniem o każdym autobusie wymagającym serwisu i obsługi zapobiegawczej.

Volvo pokaże na swym stoisku targach Busworld następujące autobusy: hybrydowy Volvo 7900, niskowejściowy Volvo 8900, turystyczny Volvo 9900 - edycja Volvo Ocean Race, turystyczny Volvo 9500 - edycja Volvo Ocean Race. Na zewnątrz, udostępnione będą do jazd testowych następujące autobusy: hybrydowy Volvo 7700, Volvo 8900, turystyczny Volvo 9700 wyposażony w 13-litrowy silnik i skrzynię biegów I-shift.

Źródło: Volvo


 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL