Jubileusz Renault Magnum

Jubileusz Renault  Magnum

Magnum_Legend_-600 Magnum_kabina_-600

Legendarny już model Magnum, produkowany przez Renault Trucks, musiał godnie uczcić swoje dwudziestolecie. Po szeregu uroczystości zorganizowanych w Magny Cours i na torze w Le Mans, Renault Trucks prezentuje obecnie specjalną, limitowaną serię: Magnum Legend. Ciężarówka ta łączy w sobie wszystkie najnowsze osiągnięcia technologiczne zapewniające podniesienie sprawności i oszczędność paliwa.

Nawiązujące biało-czarnym kolorem nadwozia do pierwszego modelu AE, Magnum Legend jest również związane z inną legendą, postacią ze świata filmu i sportów motorowych: Stevem McQueenem. Ta specjalna edycja zostanie wyprodukowana w zaledwie 99 numerowanych egzemplarzach. Produkowany przez Renault Trucks model Magnum, zdobywca tytułu Ciężarówki Roku 1991, stale doskonalony w miarę pojawiania się kolejnych generacji, zapracował sobie z upływem lat na miano legendy. Swoją ogromną, zaprojektowaną z myślą o potrzebach kierowcy kabiną, jak również świetnym wyglądem i właściwościami jezdnymi model ten podbił serca kierowców i klientów marki.

Ta wyróżniająca się dyskretną elegancją seria specjalna łączy matową czerń podwozia z wykończoną białym lakierem kabiną. Prestiżu dodaje Magnum Legend najwyższej klasy wykończenie, obejmujące aluminiowe progi oraz chromowane kołpaki i nasadki na śruby, doskonale prezentujące się na tle matowej czerni podwozia. Umieszczony na niej kolejny numer serii będzie dodatkowo dawał właścicielowi poczucie przynależności do elitarnej grupy nabywców.

Elitarny charakter widoczny jest również we wnętrzu dzięki designerskiemu wystrojowi, tworzącemu - poprzez zastosowanie szlachetnych materiałów - nastrój dyskretnej elegancji. Kierowcę wita w kabinie czarna, skórzana tapicerka ozdobiona logo Magnum Legend oraz tabliczka z numerem ciężarówki. Skórzane jest również wykończenie górnej powierzchni deski rozdzielczej oraz pokrycie leżanki. Tablica przyrządów została wykończona w tym samym co nadwozie, oryginalnym, czarnym, matowym kolorze. Pod względem parametrów technicznych pojazd  stanowi kwintesencję wszystkich innowacji wprowadzanych w kolejnych generacjach Magnum.

Kabina, poziom komfortu i zużycie paliwa poddawane były ciągłym udoskonaleniom. Obecnie Magnum Legend, pomimo wyposażenia go w najpotężniejszą w tej gamie jednostkę napędową jaką jest silnik DXi 13 o mocy 520 KM, spełnia wymagania normy EEV - najostrzejszej, obowiązującej w transporcie drogowym normy czystości spalin. Aby zapewnić jeszcze niższe zużycie paliwa samochód został wyposażony w skrzynię biegów Optidriver+ oraz w pakiet Optiroll, pozwalający wykorzystać do maksimum bezwładność pojazdu. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, pojazd został wyposażony w standardzie w najskuteczniejszy układ hamulcowy EBS full oraz w zwalniacz hydrauliczny Voith. Przy wydawaniu pojazdu szczęśliwy nabywca otrzyma w prezencie iPad 2 z najnowszą wersją full HD gry wideo Renault Trucks Racing. Pakiet Kierowcy obejmuje również będący wierną repliką jego pojazdu model magnum Legend w skali 1/43.

Źródło: Renault Trucks Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL