Drogi planowane i w budowie na internetowych mapach Polski

Drogi planowane i w budowie na internetowych mapach Polski

Serwis Targeo.pl opublikował nowe mapy internetowe Polski zawierające ponad 3 600 km odcinków dróg znajdujących się w budowie lub w fazie planowania. Po raz pierwszy w Polsce wszyscy zainteresowani kupnem działek, budową domu czy nowymi trasami, mogą łatwo sprawdzić planowaną infrastrukturę drogową i uwzględnić ją w podejmowanych decyzjach.

Od dziś, w serwisie Targeo.pl można obejrzeć aktualną mapę Polski, zawierającą kompletną sieć drogową, uwzględniającą odcinki ostatnio oddane do użytku, drogi w budowie oraz planowane, które zostały również wprowadzone w opublikowanej właśnie najnowszej wersji AutoMapy. Informacje o drogach planowanych są niezwykle istotne z punktu widzenia nie tylko mieszkańców danych terenów czy kierowców poruszających się na konkretnych trasach, ale i inwestorów, dla których przyszłe uwarunkowania logistyczne mają kluczowe znaczenie. Z informacji mogą też skorzystać osoby chcące kupić lub sprzedać działki - w celu oszacowania ich przyszłej wartości, a także ci, którzy budują domy lub mieszkania - by wiedzieć jak dany teren będzie wyglądać za kilka lat.

- Postanowiliśmy zrobić krok dalej niż szybka i częsta aktualizacja map uwzględniająca nowo otwierane odcinki dróg. Dodaliśmy do naszych map drogi znajdujące się w końcowej fazie budowy, co pozwoli na ich natychmiastowe uruchomienie w momencie oddania do użytku - podkreśla Rafał Mikołajczak, prezes Indigo, operatora serwisu Targeo.pl. 

Drogi w budowie są widoczne na mapie jako odcinki zamknięte dla ruchu, z zaznaczoną planowaną datą otwarcia. W dniu otwarcia zostaną automatycznie odblokowane i od tego momentu będą nimi wyznaczane trasy. Wśród takich odcinków gotowych do odblokowania są m.in.: nowy odcinek A4 koło Rzeszowa, trasa S74 koło Kielc, Most Północny i przedłużenie Al. KEN w Warszawie oraz obwodnica Bytomia.

Serwis Targeo.pl przy wyznaczaniu tras uwzględnia również czasowe blokady odcinków spowodowane robotami drogowymi bądź innymi zdarzeniami, a także przetwarzane w czasie rzeczywistym dane o natężeniu ruchu i korkach. Wyznaczając trasę w wariancie optymalnym lub szybkim otrzymamy przebieg, który omija największe korki i przewidywany czas dojazdu uwzględniający faktyczny ruch na drodze o danej godzinie.

Targeo.pl i AutoMapa wprowadziły równolegle ułatwienia dla użytkowników korzystających z obu produktów. Dzięki najnowszym rozszerzeniom funkcji eksportu tras, można wygodnie zaplanować trasę na dużym ekranie komputera korzystając z Targeo, a następnie wygenerować jednorazowy PIN, który umożliwia automatyczne pobranie trasy do AutoMapy.

Źródło:  Targeo

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL