Budowa fabryki DAF w Brazylii rozpoczęta

Budowa fabryki DAF w Brazylii rozpoczęta

Daf_4T

W dniu 9 stycznia 2012 r. odbyła się uroczystość rozpoczęcia budowy nowej fabryki DAF w Ponta Grossa w Brazylii. W ceremonii, prowadzonej przez Marka Pigotta, prezesa i dyrektora generalnego PACCAR oraz Beto Richa, gubernatora stanu Parana, udział wzięli przedstawiciele władz państwowych i lokalnych, współpracujący z firmą dostawcy, przedstawiciele kluczowych firm transportowych i przedsiębiorstw oraz środowisk naukowych.

Rozpoczęcie budowy nowej fabryki DAF jest strategicznie ważnym momentem w rozwoju firmy PACCAR.  Będzie ona składała się z części montażowej zajmującej obszar 300 tys. m2 na 569-ha działce w mieście Ponta Grossa, w stanie Parana. Jej zakończenie jest planowane na 2013 r. Ponta Grossa charakteryzuje się doskonałym zapleczem pracowników i znajduje się w pobliżu strategicznych dostawców i portu Paranagua.

- (…)Zaprojektowany w oparciu o wysoką technologię i przyjazny dla środowiska zakład jest przeznaczony do montażu wysokiej klasy pojazdów DAF XF, CF i LF i wiodących w branży silników PACCAR MX. Będzie on produkować ciężarówki DAF dla Brazylii i wszystkich rynków Ameryki Łacińskiej. Ciężarówki DAF będą sprzedawane poprzez sieć niezależnych punktów sprzedaży DAF - powiedział Mark Pigott.

Twórcy przedsięwzięcia liczą również na partnerstwo i pomoc ze strony lokalnej społeczności oraz współpracę z uniwersytetem Ponta Grossa State, politechniką federalną stanu Parana i z innymi uczelniami technicznymi w tym regionie. Inwestycja ta sprzyja tworzeniu nowych miejsc pracy dla mieszkańców. Pomoże również stymulować wzrost gospodarczy i przyczyni się do poprawy jakości życia w  regionie. Całość przedsięwzięcia jest warta 200.000.000 dolarów.

PACCAR jest wiodącym światowym producentem w dziedzinie projektowania, produkcji oraz obsługi klienta w branży lekkich, średnich i ciężkich ciężarówek, produkowanych pod markami Kenworth, Peterbilt oraz  DAF. Świadczy również usługi finansowe i informatyczne, oraz jest dystrybutorem części zamiennych do ciężarówek w zakresie odpowiadającym produkcji podstawowej.

Źródło: DAF Trucks Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL