Nowa generacja prostowników EXIDE

Nowa generacja prostowników EXIDE

Dodatkowe_przewody_-600

Exide Technologies rozszerza swoją ofertę o linię nowoczesnych prostowników do ładowania akumulatorów kwasowo-ołowiowych o szerokim zastosowaniu. Są one wygodne w użyciu i łatwe w obsłudze. Zostały stworzone w oparciu o najnowocześniejsze technologie.

Dysponują zaawansowanym 5-fazowy tryb ładowania i umożliwiają ładowanie dostosowane do pojemności oraz technologii wykonania akumulatora. Są całkowicie zautomatyzowane, a wbudowany kompensator temperatury gwarantuje bezawaryjne działanie prostowników w skrajnych temperaturach. Dzięki zintegrowanym czujnikom bezpieczeństwa wykrywają  nieprawidłowości w pracy akumulatora.

-Pozycja światowego lidera w produkcji akumulatorów zobowiązuje. Nie tylko do wdrażania rozwiązań technologicznych gwarantujących najlepszą jakość akumulatorów, ale również do zapewnienia oprzyrządowania umożliwiającego ich optymalną eksploatację. Dlatego Exide opracował linię nowoczesnych prostowników do akumulatorów 12-woltowych, dzięki którym ładowanie akumulatorów staje się wygodniejsze i skuteczniejsze - mówi Jarosław Nadstazik – marketing manager EXIDE Technologies SA.

Prostowniki Exide zapewniają optymalne ładowanie i mogą być używane do akumulatorów o pojemności od 1 Ah do maksimum 360 Ah. Szereg udogodnień ułatwia użytkowanie, jak kompensator temperatury, wbudowana latarka, ergonomiczne zaciski, czy przewód zwijany wokół prostownika. Wszystkie modele wyposażone są w dodatkowe przewody do połączenia stałego. Posiadają funkcję ochrony przeciwiskrowej oraz zabezpieczenie na wypadek nieprawidłowego podłączenia i usterki akumulatora.

Linia prostowników obejmuje 3 modele: EXIDE 12/4 - przeznaczony do wszystkich typów akumulatorów o pojemności do maksimum 120 Ah;  EXIDE 12/7 - prostownik o wysokiej mocy umożliwiający szybkie ładowanie akumulatorów do pojemności maksimum 180 Ah; EXIDE 12/15 - prostownik o wysokiej mocy przeznaczony do szybkiego ładowania akumulatorów o pojemności do maksimum 360 Ah. Wszystkie funkcje prostowników Exide obsługiwane są jednym przyciskiem, każde urządzenie posiada poręczny pojemnik do przechowywania.

-Utrzymywanie odpowiedniego poziomu naładowania akumulatora przedłuża jego trwałość i zapewnia prawidłowe działanie. Korzystanie z nowych prostowników Exide jest bardzo łatwe: wystarczy podłączyć je do kontaktu, następnie do akumulatora i wybrać tryb odpowiedni dla danej pojemności oraz technologii akumulatora. Kiedy akumulator się naładuje, na prostowniku zapali się zielona dioda - wyjaśnia Krzysztof Najder, specjalista ds. obsługi klienta EXIDE Technologies SA.

Źródło: Exide Technologies

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL