Żurawie hydrauliczne HMF

Żurawie hydrauliczne HMF

HMF_Tatra

Firma HMF Polska po raz kolejny  udowodniła, że jest w stanie dostarczyć żurawie hydrauliczne  na każde, nawet najbardziej specjalistyczne podwozie. Do tej pory jako pierwsza w Polsce zrealizowała zabudowę w pełni terenowych podwozi marki Mercedes Benz ZETROS z HMF 2420-K4 i UNIMOG U5000 z HMF 1075-K4. Podążając w tym kierunku  HMF Polska  doprowadziła do realizacji dostawy  nowego, innowacyjnego  żurawia HMF 2420-K5 w klasie 24 tm  zamontowanego na 3 osiowym off-roadowym podwoziu marki TATRA 6x6.

Kompletny pojazd to wielozadaniowa maszyna przystosowana do pracy w najcięższych warunkach. Doskonale sprawdza się wszędzie tam gdzie utwardzone drogi to rzadkość, a jej  właściwości terenowe nie zawiodą nawet podczas ekstremalnych warunków eksploatacji. Zamontowany żuraw HMF 2420-K5 na podwoziu TATRA działa w oparciu o najnowsze systemy elektroniczne: wspomagające i monitorujące pracę urządzenia. Mowa tutaj o inteligentnym i dynamicznym systemie EVS (Electronic Vehicle Stability), który mierząc kąty odchylenia wzdłuż obu osi pojazdu zabezpiecza go przed nadmiernym przechyłem, a w efekcie przed jego wywróceniem.

Dzięki niemu samochód jest doskonale przygotowany do pracy w każdych warunkach  zachowując 100 proc.  bezpieczeństwa i funkcjonalności. System EVS jako patent firmy HMF jest jedynym na świecie  oferowanym wśród producentów żurawi przeładunkowych, który pozwala na maksymalne wykorzystanie urządzenia przy równoczesnym zachowaniu jego pełnego udźwigu.

Aluminiowy kosz osobowy poziomowany elektrohydraulicznie posiada wszystkie cechy  dedykowane dla sektora branży energetycznej. Wysokość robocza z 2 osobami w środku wynosi ponad 19m.  Dzięki cechom zwyżki oraz doskonałym właściwościom jezdnym TATRY 6x6 pojazd, staje się idealnym rozwiązaniem podczas usuwania awarii sieci energetycznych, budowania lini energetycznych, wykonywania odwiertów czy stawiania słupów kablowych, itp.

Źródło: HMF Polska


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL