Kolejne Urbino w Niemczech

Kolejne Urbino w Niemczech

Solaris_Urbino_12-4T

Niemiecki związek komunikacyjny zrzeszający 5 przewoźników ze środkowej części Nadrenii-Westfalii, wybrał w przetargu na nowe autobusy ofertę Solarisa.


Działając razem poszczególne firmy i miasta odnoszą korzyści z efektu skali wspólnie planowanych i podejmowanych działań. Przewoźnicy z Mönchengladbach, Krefeld, Neuss, Viersen oraz okręgu Heinsberg, zdecydowali się rozpisać jedno postępowanie przetargowe, dotyczące zakupu nowych autobusów miejskich.

We wspomnianym postępowaniu najlepszą ofertę złożył polski producent z Bolechowa, zdobywający tym samym całość zamówienia, na które składają się 24 niskopodłogowe Urbino 12, jak i 20 przegubowych Urbino 18.

- Bardzo się cieszymy, że wszyscy przewoźnicy KMN ponownie zdecydowali się wybrać Solarisy Urbino. Klient stawiający kolejny raz na naszą ofertę to dla nas potwierdzenie spełnienia jego oczekiwań, niezawodnej jakości dostarczonych pojazdów i ich obsługi, swego rodzaju ‘certyfikat zaufania’ - podsumowuje wygraną Małgorzata Olszewska, dyrektor pionu Sprzedaży i Marketingu Solarisa.

Przedsiębiorstwa wchodzące w skład KMN podzielą pojazdy pomiędzy swoje floty w następujący sposób: 20 Urbino 12 pojawi się u NEW mobil und aktiv Mönchengladbach GmbH, 2 Urbino 12 w NEW mobil und aktiv Viersen GmbH, 10 Urbino 18 zasili tabor SWK Mobil GmbH z Krefeld, 7 Urbino 18 dołączy do Stadtwerke Neuss GmbH, a 2 Urbino 12 i 3 Urbino 18 do WestEnergie und Verkehr GmbH z siedzibą w Erkelenz odpowiedzialnej za transport publiczny w okręgu Heinsberg.

Firmy z KMN otrzymały 17 pierwszych Solarisów już w 2010 r. Kolejnych 36 pojazdów trafiło do zrzeszonych przewoźników w 2011 r. Wśród nich było 9 autobusów hybrydowych. Po realizacji tegorocznej zamówienia liczba Urbino w środkowej Nadrenii wyniesie prawie 100 sztuk.


Źródło: SOLARIS Bus & Coach


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL