Schwarzmüller do maszyn budowlanych

Schwarzmüller do maszyn budowlanych

Schwarzmuler_4T

Firma Schwarzmüller zaprezentowała, całkowicie na nowo opracowany model 3-osiowej przyczepy niskopodwoziowej do przewozu drogich maszyn budowlanych.

W tej zmodyfikowanej przyczepie, dzięki zwiększeniu rozstawu zawieszenia oraz rozstawu kół znacznie poprawiono dynamikę jazdy i stabilność toru jazdy. Niskopodwoziowa przyczepa jest ogólnie bardziej wytrzymała. Gwarantują to z jednej strony inne belki wzdłużne i poprzeczne, a z drugiej rama zewnętrzna o nowej konstrukcji. W tej specjalnej przyczepie, dolna podłoga wydłużona została o 20 cm, co znacznie ułatwia transport kontenerów budowlanych. Również wyraźnie dłuższa niecka koparkowa może zostać użyta do przechowywania krótkich desek poszerzających.

Opracowana na nowo przyczepa niskopodwoziowa nastawiona została przede wszystkich na długi okres użytkowania i proste zabezpieczenie ładunku. Nowe zabezpieczenie boczne z aluminium zamiast stali zapobiega rdzewieniu pojazdu. Dotychczasowy ustalacz dyszla pociągowego zastąpiony został bardziej wytrzymałym rozwiązaniem sprężynowym. Ponadto, na całej przyczepie zastosowane zostały lampy diodowe o zdecydowanie zwiększonej żywotności.

W przypadku transportu rozściełaczy do asfaltu ważnym kryterium są również rampy. Standardowe rampy zostały w nowej przyczepie niskopodwoziowej wzmocnione: wydłużone z 2 700 mm do 2 800 mm i poszerzone z 710 mm do 850 mm. Zoptymalizowane ułożyskowanie ramp przyczynia się ponadto do zwiększenia grubości ściany rury łożyskowej, a tym samym do wzrostu stabilności.

Aby możliwe było zagwarantowanie prostszego zabezpieczenia ładunku, w nowej przyczepie niskopodwoziowej firma Schwarzmüller zastosowała więcej pierścieni do mocowania ładunku i wpuszczanych obudów. Ładunek można zabezpieczyć używając ogółem 7 par wpuszczanych pierścieni mocujących 10 t, 6 par wtykowych kieszeni na kłonice (100 x 50) i 5 par stabilnych punktów mocowania ładunku 4 t w ramie zewnętrznej dla transportów o przekroczonej szerokości. To gwarantuje bezpieczny i bezkolizyjny transport pomiędzy placami budów.

Obok 3-osiowej przyczepy niskopodwoziowej o masie użytecznej do ok. 24 ton firma Schwarzmüller oferuje, do zastosowań szczególnie ciężkich maszyn budowlanych, 4-osiową przyczepę niskopodwoziową o masie użytecznej do 32 ton przy masie całkowitej 40 ton. Technicznie pojazd ten przystosowany jest nawet do 44 ton. W swojej ofercie firma Schwarzmüller ma dodatkowo również przyczepę niskopodwoziową w wersji specjalnej z platformą płaską na całej długości oraz 2- i 3-osiową naczepę niskopodwoziową z rampą najazdową i bez.

Źródło: Schwarzmüller


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL