Iveco na GasShow 2012

Iveco na GasShow 2012

EurocargoCNG_4T

Podczas międzynarodowych targów GasShow 2012 w Warszawie, IVECO Poland wystawi dwa pojazdy użytkowe; Daily Natural Power oraz ciężarówkę Eurocargo CNG.

W dniach 7-8 marca 2012 r. IVECO Poland weźmie udział w międzynarodowych targach GasShow 2012 w Warszawie. GasShow - to największe wydarzenie branży CNG, LNG i LPG w Europie Środkowej, które tradycyjnie gromadzi najważniejsze podmioty rynku autogazu w Polsce i Europie. IVECO Poland w czasie tegorocznej edycji wystawi w ramach targów dwa pojazdy użytkowe, dedykowane dla usług komunalnych - Daily Natural Power oraz ciężarówkę Eurocargo CNG.

Będzie to niepowtarzalna okazja do bliższego zapoznania się z pojazdami użytkowymi zasilanymi sprężonym gazem ziemnym - CNG, które zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie, a zalety ich eksploatacji przedstawione na konferencji Ekologia i ekonomia: Metan dla motoryzacji.

Iveco jest jedynym kompleksowym producentem lekkich, średnich i ciężkich samochodów dostawczych w pełnym zakresie pracujących na paliwie CNG. Linia pojazdów Iveco na CNG osiągnęła już w Europie sprzedaż wielkości 10 000 sztuk, które są używane głównie w transporcie miejskim.

Gaz ziemny jest jedynym z paliw przyszłości - już dziś stanowi oszczędne i ekologiczne rozwiązanie problemów transportowych: pozwala zaoszczędzić ok. 20 proc. kosztów paliwa, w porównaniu z odpowiednikiem spalającym ropę; wywiera najmniejszy wpływ na środowisko spośród wszystkich silników wewnętrznego spalania (całkowity brak emisji siarki, węglowodorów i cząstek stałych, oraz niska emisja CO2); cichy (ok. 5 db mniej niż taki sam silnik diesla); przede wszystkim, jest to paliwo bezpieczne. Temperatura samozapłonu jest dwukrotnie wyższa niż ropy czy etyliny. Zbiorniki są testowane na ciśnienie dwukrotnie większe niż robocze. W razie wycieku, rzadszy od powietrza gaz ulatnia się szybko.

Pojazdy na gaz ziemny mogą parkować w garażach podziemnych, na pokładzie promów, a przede wszystkim (dzięki bardzo niskim emisjom) poruszać się w strefach ograniczonego ruchu. Cała gama pojazdów Iveco CNG spełnia wymagania dyrektywy EEV (Environmentally-friendly Enhanced Vehicle), emisje są zbliżone do przyszłej normy Euro 6. Na targach Iveco Poland zaprezentuje dwa modele napędzane CNG Daily  65C14G oraz EuroCargo MLC160E20G K.

Daily Natural Power - to pojazd na gaz ziemny z podwójnym napędem CNG/etylina. Zaprojektowany i zoptymalizowany do pracy na gazie ziemnym, gdy kończy się gaz, automatycznie przełącza się na tryb rezerwowy - zasilanie benzyną. Zasięg pojazdu może wynieść nawet do 350 km. Dostępny w 6 głównych wersjach ładowności (od 3,5t do 7t w wersji podwozia <i>cab</i> i od 3,5 t do 5 t w wersji <i>van</i>) i trzech liniach nadwozia: furgon, podwozie oraz podwozie z kabiną brygadową 6+1. 6 różnych rozstawów osi (od 3300 mm to 3950 mm dla wersji furgon, 3450 mm do 4750 dla podwozia i od 4100 mm dla kabiny brygadowej. Przestrzeń ładunkowa w wersji furgon wynosi od 12 do 17,2 m3. Pojazdy Nowy Daily mogą prowadzić posiadacze prawa jazdy kat. <i>B</i> (dla pojazdów do 3,5 DMC).

Eurocargo - zasilane gazem CNG stanowi alternatywę dla dieslowskich napędów. Zostało stworzone do celów komunalnych lub dystrybucji miejskiej. Podobnie jak w wersji dieslowskiej jest bardzo uniwersalne i w każdych warunkach sprawdza się bez zarzutu.
Eurocargo wyposażone jest 200-konny, 6-cylindrowy silnik CNG o pojemności 5880 ccm, posiadający moment obrotowy 650 Nm przy 1250 obrotach. Doskonale się sprawdza w środowisku miejskim. Posiada 3 warianty dopuszczalnej masy całkowitej (DMC 12t, 15t, 16 t), dostępny jest z manualną lub automatyczną skrzynią biegów Allison. Wypełnienie 480 litrami gazu (6 butli o pojemności 80 litrów każda) pozwala na kilkudniową eksploatację pojazdu w warunkach miejskich, a na trasie przejechanie nawet  350 km.  Ergonomiczna kabina ułatwia życie kierowcy pojazdu komunalnego, a  łatwość manewrowania na wąskich ulicach i ostrych zakrętach sprawia, że jest to pojazd stworzony do wykonywania zadań komunalnych. Niewielkie zużycie gazu sprawia, że Eurocargo nie tylko dba o środowisko, respektując coraz ostrzejsze normy spalin w odniesieniu do centrów miast, ale również gwarantuje niskie koszty eksploatacji.


Źródło: IVECO Poland


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL