Nagroda dla Mercedes-Benz Unimog

Nagroda dla Mercedes-Benz Unimog

Unimog_merc_4T

Po raz ósmy z rzędu Mercedes-Benz Unimog został najlepszym samochodem terenowym w kategorii pojazdów specjalnych.

Czytelnicy magazynu Off-Road  nagrodzili  Mercedes-Benz Unimog tytułem; Off-road Vehicle of the Year 2012. Wyniki plebiscytu zaprezentowano podczas uroczystej gali, zorganizowanej w teatrze Das Schloss  w Monachium. Ponad 57 tys. czytelników wybrało zwycięzców spośród 143 modeli w ośmiu kategoriach: off-road vehicles (pojazdy terenowe); luxury off-road vehicles (luksusowe pojazdy terenowe); sports utility vehicles  (SUV-y),  luxury SUV (luksusowe SUV-y), classics (klasyki), pick-ups (pikapy), special vehicles (pojazdy specjalne) oraz crossover vehicles (crossovery).

W kategorii pojazdów specjalnych, przeznaczonych do transportu towarów i ładunków w trudnych warunkach lub wykorzystywanych przez jednostki specjalistyczne (np.  podczas wypraw terenowych, gaszenia pożarów lub działań wojskowych) Unimog nie miał sobie równych i zdobył aż 34,3 proc. głosów. O jego wyborze zadecydowały charyzmatyczne, niezmienne od laty cechy; ekstremalna wytrzymałość i mobilność w terenie.

Obecne wcielenie Unimoga wyjeżdża z fabryki w Wörth od 2002 r. Modele U 4000/U 5000 sprawdzają się w trudnych warunkach terenowych, z dala od utwardzonych dróg i utartych ścieżek. Ich żywioł to, walki z pożarami lasów, górskie wyprawy, klęski żywiołowe i prace konserwacyjne w niedostępnych miejscach - zgodnie ze sloganem: Unimog dociera tam, gdzie inni nie potrafią.

Modele U 4000/U 5000 - to idealne uzupełnienie gamy modelowej U 300/U 400/U 500, zaprojektowanej do pracy w służbach komunalnych, przemyśle budowlanym i energetycznym oraz branży transportowej. Najmłodszy członek rodziny Unimoga - model U 20 - zadebiutował w 2008 r.

Źródło:  Mercedes-Benz Polska

 

Przeczytaj też:
GEFCO oficjalnym przewoźnikiem legendarnych motocykli podczas wyścigu 24H du Mans Moto

Po raz kolejny w tym roku Grupa GEFCO wykorzystała swoją ekspertyzę w zakresie transportu dedykowanego pojazdów specjalnych. Nowe ogrzewanie postojowe od Webasto

Utrzymanie wysokiego komfortu podróży, gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera nigdy nie było tak proste. VAT od samochodów firmowych po 1 kwietnia 2014

Eksperci PZWLP komentują i analizują nowe przepisy podatkowe. MAN Trucknology Days 2014

Fascynująca prezentacja ponad 170 pojazdów z silnikami Euro 6. 30 lat firmy DRABPOL

W dniu 15 stycznia br. minęło 30 lat od powstania firmy DRABPOL. Sukces pierwszych Targów OffRoad Show Poland

Ponad 5,6 tysiąca osób wzięło udział w premierowych Ogólnopolskich Targach Pojazdów 4x4 OffRoad Show Poland, które odbyły się w dniach 17-18 listopada w Warszawie w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska. Iveco prezentuje amfibię SeaLand

Podczas 52. edycji Międzynarodowych Targów Żeglarstwa i Sportów Wodnych (International Boat Show) w Genui, które odbywają się w dniach 6–14 października, firma Iveco prezentuje eksperymentalną amfibię SeaLand oraz dwa inne pojazdy specjalne. Mercedes-Benz Polska - podsumowanie 2009

mb_pods_2009

Wzrost sprzedaży samochodów osobowych, spadek sprzedaży użytkowych - tak moglibyśmy w skrócie określić, to co działo się w ubiegłym roku w Mercedesie. Trudna sytuacja branży motoryzacyjnej nie zmieniła jednak długofalowej strategii firmy, były premiery nowych pojazdów, w znacznym stopniu powiększono zakres usług oraz otwarto nowe punkty serwisowe.

Czym podróżują bolidy

mb_muzeum

Srebrne Strzały Mercedes-Benz w tym roku świętują 75. rocznicę swoich pierwszych zwycięstw na torach wyścigowych całego świata. Ich kierowcy stali się legendami. Nazwiska takie jak Rudolf Caracciola czy Manfred von Brauchitsch wciąż dzwonią w uszach entuzjastów sportów motorowych. Jednak oprócz wyścigówek, wrażenie robiły również samochody przewozowe. W przyszłym roku będą kolejny raz używane w wyścigach Formuły 1.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL