Nagroda dla Mercedes-Benz Unimog

Nagroda dla Mercedes-Benz Unimog

Unimog_merc_4T

Po raz ósmy z rzędu Mercedes-Benz Unimog został najlepszym samochodem terenowym w kategorii pojazdów specjalnych.

Czytelnicy magazynu Off-Road  nagrodzili  Mercedes-Benz Unimog tytułem; Off-road Vehicle of the Year 2012. Wyniki plebiscytu zaprezentowano podczas uroczystej gali, zorganizowanej w teatrze Das Schloss  w Monachium. Ponad 57 tys. czytelników wybrało zwycięzców spośród 143 modeli w ośmiu kategoriach: off-road vehicles (pojazdy terenowe); luxury off-road vehicles (luksusowe pojazdy terenowe); sports utility vehicles  (SUV-y),  luxury SUV (luksusowe SUV-y), classics (klasyki), pick-ups (pikapy), special vehicles (pojazdy specjalne) oraz crossover vehicles (crossovery).

W kategorii pojazdów specjalnych, przeznaczonych do transportu towarów i ładunków w trudnych warunkach lub wykorzystywanych przez jednostki specjalistyczne (np.  podczas wypraw terenowych, gaszenia pożarów lub działań wojskowych) Unimog nie miał sobie równych i zdobył aż 34,3 proc. głosów. O jego wyborze zadecydowały charyzmatyczne, niezmienne od laty cechy; ekstremalna wytrzymałość i mobilność w terenie.

Obecne wcielenie Unimoga wyjeżdża z fabryki w Wörth od 2002 r. Modele U 4000/U 5000 sprawdzają się w trudnych warunkach terenowych, z dala od utwardzonych dróg i utartych ścieżek. Ich żywioł to, walki z pożarami lasów, górskie wyprawy, klęski żywiołowe i prace konserwacyjne w niedostępnych miejscach - zgodnie ze sloganem: Unimog dociera tam, gdzie inni nie potrafią.

Modele U 4000/U 5000 - to idealne uzupełnienie gamy modelowej U 300/U 400/U 500, zaprojektowanej do pracy w służbach komunalnych, przemyśle budowlanym i energetycznym oraz branży transportowej. Najmłodszy członek rodziny Unimoga - model U 20 - zadebiutował w 2008 r.

Źródło:  Mercedes-Benz Polska

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL