Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO

Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO

transexpo3_-600

Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO - to z pewnością największa tego typu impreza w Polsce i w tej części Europy. Co roku czołowe firmy z branży prezentują tam rynkowe hity, nowości, ale przede wszystkim ta wystawa to miejsce międzynarodowych premier. Partnerem strategicznym targów w 2011 r. jest AUTOSAN S.A.

Z roku na rok targi te wzbudzają coraz większe zainteresowanie nie tylko wśród wystawców, ale także zwiedzających i specjalistów z branży. W 2006 r. wystawa otrzymała Medal Europejski dla Usług. TRANSEXPO posiada także rekomendację Polskiej Izby Przemysłu Targowego. W 2010 r. zgromadziły one 150 wystawców z 13 państw oraz 4500 zwiedzających. Pojazdy transportu miejskiego, podmiejskiego i międzymiastowego, auta turystyczne, specjalistyczne i gospodarcze, części zamienne oraz elementy wyposażenia tych pojazdów to tylko niewielka część tego, co zaprezentowane będzie na kieleckiej wystawie.

Jak co roku podczas TRANSEXPO czołowe firmy z branży zaprezentują pojazdy nowej generacji gwarantujące najwyższy standard, komfort jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo pasażerów. W halach Targów Kielce zobaczyć będzie można pojazdy, wyposażenie i infrastrukturę związaną z przewozem pasażerów. Jednym z wydarzeń towarzyszących wystawie będą 4. Mistrzostwa Polski Kierowców Autobusów. To widowiskowe wydarzenie gromadzi dużą liczbę zawodników, ale jeszcze więcej widzów, którzy z podziwem obserwują zmagania profesjonalistów.

Zawodnicy wystartują w dwóch kategoriach - autobusy turystyczne i autobusy lokalne. Mistrzostwa mają na celu przede wszystkim promowanie bezpieczeństwa na drogach czy nauki pierwszej pomocy w wypadkach drogowych. Spośród zawodników wybranych zostanie 3 najlepszych, którzy wezmą udział w Mistrzostwach Świata Kierowców Zawodowych. Nagrodzeni zostaną również: najlepsza kobieta kierowca, najlepszy wirtualny kierowca w konkursie Cargo na symulatorze jazdy dla kierowców zawodowych. Głównym organizatorem zmagań jest Polski Traker Bus - popularny ogólnopolski magazyn pasażerskiego transportu drogowego. Honorowy patronat nad IX Międzynarodowymi Targami Transportu Zbiorowego TRANSEXPO objęło Ministerstwo Infrastruktury, marszałek województwa świętokrzyskiego - Adam Jarubas, wojewoda świętokrzyski - Bożentyna Pałka - Koruba oraz prezydent Kielce - Wojciech Lubawski.

Źródło: TRANSEXPO

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL