Tatra Phoenix - kiedy w Polsce

Tatra Phoenix - kiedy w Polsce

4trucks.pl-tatra-phoenix

W listopadzie 2011 roku zakłady w Koprzywnicy uruchomiły produkcję Tatry Phoenix. Tym samym rozpoczął się kolejny etap historii czeskiej fabryki, która tym razem podjęła współpracę z holenderskim DAF'em.Pierwszy seryjnie wyprodukowany pojazd Tatra Phoenix, w konfiguracji podwozia 6x6,
miał symbolicznie czerwoną kabinę. Kolor czerwony nie tylko nawiązuje do tradycji firmy, ale także symbolizuje aktywne życie przynosząc wiele przyjemnych doświadczeń. Już dziś, w ramach regularnych testów porównawczych, samochody Tatra Phoenix udowadniają swoje wybitne zdolności trakcyjne oraz niskie koszty eksploatacji.

Produkcja seryjna Phoenix'a została uruchomiona, pojazdy trafiają do pierwszych klientów. My w dalszym ciągu zastanawiamy się, kto w Polsce zajmie się dystrybucją czeskiej ciężarówki. Nieoficjalne plany wskazują na firmę DAF Trucks Polska, która poprzez własną sieć dilerską i serwis, mogła by wypromować nowy model na naszym rynku. Plany są o tyle realne, gdyż w ten sposób DAF powiększy swoją ofertę w zakresie pojazdów budowlanych o konfiguracje napędowe 6x6 i 8x8.

4trucks.pl (MB)


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL