GEFCO rozszerza współpracę z Dacia

GEFCO rozszerza współpracę z Dacia

4truckspl-gefco

GEFCO, partner Dacia od 2008 roku, stworzyło multimodalne rozwiązanie logistyczne, łączące w sobie transport drogowy i kolejowy.


Z fabryki w Pitesti (Rumunia), GEFCO wysyła gotowe pojazdy na rynki rumuński i włoski. Począwszy od tego roku, pojazdy są dystrybuowane/rozprowadzane we Włoszech przez Gruppo Mercurio, w której GEFCO nabyło 70% udziałów.

GEFCO było pierwszą firmą/spółką, która stworzyła rozwiązanie logistyczne z wykorzystaniem kolei dla departamentu logistyki Dacia w Rumunii w roku 2008. GEFCO obsługuje obecnie dostawy do fabryk, włączając w to odbiór podzespołów z różnych państw europejskich, takich jak Niemcy i Belgia oraz ich dostarczanie do Ośrodka CKD w Pitesti (Rumunia), skąd są dalej transportowane/ w celu ich dalszego transportu do fabryki montażowej Dacia. Natomiast z Pitesti, GEFCO obsługuje przesyłki drogowe i kolejowe gotowych pojazdów do parku przemysłowego Parma, celem ich dystrybucji na terenie Włoch. W 2011 roku średnio był to jeden pociąg tygodniowo.

Ponadto GEFCO zapewnia transport dla Dacia, organizując niestandardowe przesyłki morskie do różnych portów włoskich podczas szczytów produkcyjnych. Multimodalny transport kolejowy i drogowy jest stosowany do wysyłki pojazdów do portu w Konstancji, celem ich eksportu na Bliski Wschód, w region Zatoki Perskiej i do Afryki, w liczbie 5 do 6 pociągów tygodniowo. Średnio rocznie GEFCO wysyła 100.000 pojazdów koncernu Dacia.
W październiku 2011 GEFCO przetransportowało 9800 pojazdów.

Współpraca między GEFCO a Mercurio, jednym z głównych graczy w branży transportu i dystrybucji pojazdów, przyczyniła się do odnowienia umowy z Dacia na dystrybucję jej pojazdów we Włoszech, z Centrum Motoryzacji w Parmie gdzie GEFCO i Mercurio ulokowały swoją działalność. Emmanuel Arnaud, Dyrektor Handlowy w departamencie kluczowych klientów GEFCO, wyjaśnia: - Dacia odnowiła umowę z nami dzięki połączeniu starań filii włoskiej i rumuńskiej, ze wsparciem Działu Handlowego GEFCO. Przeorganizowaliśmy również nasz dział logistyki, przy wsparciu naszego nowego partnera - Mercurio.


W ramach współpracy z Dacia GEFCO realizuje politykę zrównoważonego rozwoju i dbałości o ekologię. Wolumen przetransportowanych koleją gotowych pojazdów Dacia między Pitesti, a Konstancją wyniósł w 2010 roku 64 920 t, co oznaczało 8431 mniej ciężarówek na drogach. - Transport kolejowy posiada różnorakie zalety, w szczególności w zakresie wydajności oraz wpływu na środowisko naturalne - poprzez obniżenie emisji zanieczyszczeń, hałasu i dwutlenku węgla. Dlatego stanowi optymalne rozwiązanie - komentuje Christophe de Korver, dyrektor generalny GEFCO Rumunia.


4trucks.pl / GEFCO Polska


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL