Truck &-Van wydanie wrześniowe

Truck &-Van wydanie wrześniowe

TRUCK_09-2011-okladka_600

 

W bieżącym wydaniu miesięcznika Truck & Van przeczytacie m.in.:

 Z nurtem. Scania Irizar i6 i Touring HD

Prawie wszystko, czego używamy, zostało wyprodukowane w Chinach. Producenci pojazdów nie mogą być obojętni na ten ogólnoświatowy trend. Coraz częściej na Wschodzie właśnie upatrują swoich nowych szans. W maju na polskim rynku zadebiutowały dwa autokary spod znaku Gryfa: Irizar i6 i Scania Touring HD. Szczególnie ten drugi, od dawna zresztš zapowiadany, wzbudzał sporo emocji właśnie w związku z krajem jego pochodzenia.

 Miastożerca

Większy, bardziej odporny, nie zamierza się nikomu naprzykrzać. Nowy Mercedes-Benz Citaro po raz pierwszy pokaże się szerokiej publiczności w październiku podczas targów Busworld w Kortrijk. Pod koniec roku rusza produkcja modeli 12- i 18-metrowych, przegubowych. W pierwszym kwartale 2012 r. dołączą kolejne wersje. Cała rodzina nowego Citaro, łšcznie z czteroosiowym CapaCity i niskowejściowym LE będzie dostępna rok później.

 Przegląd opon do autobusów

Zanim w 2003 roku marka Sava zastąpiła Dębicę 4Ever, dwa europejskie zakłady produkujące opony przeszły długą drogę. Połączył je amerykański koncern. Słoweńską wytwornię opon założono w 1921 r. w Kranju nad rzeką Sava. Późniejsze losy fabryki związane są z austriackim Semperitem i niemieckim Continentalem. W 1995 r. rozpoczęły się rozmowy z koncernem Goodyear, które w 1997 r. zakończyły się podpisaniem umowy joint venture, a w 2004 r. Goodyear stał się wyłącznym właścicielem marki Sava

 Tajniki blendowania

Mało kto zastanawia się, co kryje receptura jednego z najważniejszych płynów eksploatacyjnych w samochodzie. Procedura powstawania oleju silnikowego jest precyzyjna niczym produkcja perfum. Jak dobrać olej silnikowy w pojeździe dostawczym - radzi Paweł Mastalerek, kierownik działu technicznego Castrol Polska. Przegląd olejów silnikowych do lekkich pojazdów użytkowych. Auto używane - jaki olej?

 Energetyczna flota

Przewóz skroplonego gazu LPG i węgla kamiennego to zadanie, którym od lipca trudni się 25 ciągników Renault Premium w barwach firmy Barter SA. Towarzyszą im naczepy wywrotki firm Nova i Wielton oraz cysterny BC Hutnik.

 

 

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL