20 lat Kuehne + Nagel w Polsce

20 lat Kuehne + Nagel w Polsce

 

KuhneNagel-OBI-4trucks

Dokładnie 20 lat temu Kuehne + Nagel założył firmę w Poznaniu. W dniu 19 kwietnia br. rocznica ta była celebrowana z wieloma klientami i partnerami biznesowymi.

- W ciągu ostatnich 20 lat, Kuehne + Nagel Polska stale rozszerzał swoją bazę klientów poprzez dostarczanie wysokiej jakości usług logistycznych - powiedział Reinhard Lange, dyrektor generalny Kuehne + Nagel International AG - i wyraził pewność, co do dalszego pozytywnego rozwoju polskiej organizacji.

Kuehne + Nagel był jednym z pierwszych operatorów logistycznych na polskim rynku po głębokiej transformacji politycznej w Europie Wschodniej. Obecnie firma znajduje się wśród liderów na krajowym rynku usług logistycznych. Jej 1900 pracowników oferuje pełną gamę usług lotniczych, transportu morskiego, drogowego, kolejowego oraz wynajmu powierzchni magazynowych w ilości ok. 190 000 m2.

Choć początkowo Kuehne + Nagel oferował międzynarodowe usługi spedycyjne dla lokalnych klientów, to swój pierwszy magazyn otworzył już rok później. Firma jest dumna ze swojej wieloletniej współpracy z Bosch jako pierwszego klienta, w pełnej obsłudze kontraktowej. Ze względu na rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości zintegrowanych rozwiązań logistycznych, Kuehne + Nagel rozszerza swoją obecność w Polsce i obecnie działa na 19 miejsc w 12 miastach.

- Obecnie, w szczególności, skupiamy się na świadczenia specjalistycznych usług w high-tech, towarów przemysłowych, motoryzacji, FMCG-Retail oraz farmaceutykach. Aby zapewnić najwyższy jakość i wydajność dla naszych klientów, nadal będziemy optymalizować naszą infrastrukturę logistyczną i wzmocnić naszą sieć. Ponadto, skupimy się na rozszerzeniu naszej działalności w krajowych i międzynarodowych transportach samochodowych oraz zintegrowanych rozwiązaniach logistycznych - powiedział Tobias Jerschke, dyrektor zarządzający Kuehne + Nagel w Polsce.Przy okazji warto wspomnieć o kolejnym sukcesie firmy. Kuehne + Nagel rozszerzyło niedawno umowę o współpracy ze swoim dużym klientem. Firmą tą jest OBI - jeden z wiodących sprzedawców detalicznych w branży wyposażenia domów.

Od 2007 roku, Kuehne + Nagel organizuje transporty do polskich marketów OBI. Według nowej umowy, Kuehne + Nagel przejmie także magazynowanie i dystrybucję dla wszystkich marketów OBI w Polsce. Obejmuje to obsługę importu kontenerów z Azji i Europy, jak również przesyłek od lokalnych dostawców. kontenerów Centrum logistyczne dla OBI zostało zlokalizowane w obiekcie znajdującym się przy skrzyżowaniu dróg A1 i S8 w Piotrkowie Trybunalskim, około 130 kilometrów na południe od Warszawy.

Projekt został wdrożony w przeciągu trzech miesięcy, za pomocą metodologii Kuehne + Nagel - CTI (Customer Transition & Integration) proces zapewniał płynne przejście i integrację działalności klienta, dzięki doświadczonym specjalistom w zakresie projektu, standardowym narzędziom i systematycznemu przekazywaniu wiedzy. - Połączenie przepływu krajowych i międzynarodowych przesyłek daje nam możliwość przekazania informacji w zakresie całego procesu, co jest ważne w naszej działalności, która ma charakter sezonowy - powiedział Adam Rosiński, członek zarządu OBI Polsce.

4Trucks.pl /  Kuehne + Nagel sp. z o.o.facebook_100x100 twitter_logo youtube_logo 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL