Zderzenie autokaru z ciężarówką, 50 osób rannych

Zderzenie autokaru z ciężarówką, 50 osób rannych
wypadek
W sobotę 21 kwietnia 2012 roku na trasie między Stargardem Szczecińskim i Maszewem w Zachodniopomorskiem w miejscowości Kicko autokar zderzył się z ciężarówką. W wyniku zdarzenia 50 osób zostało rannych.
Do wypadku doszło na trasie wojewódzkiej numer 106. Autokar, przewożący blisko 60 pasażerów, zderzył się z ciężarówką do przewozu kruszywa. Kierowca nie miał przy sobie odpowiednich dokumentów, a już w piątek powinien rozpocząć 45- godzinną przerwę w pracy.


Kierowca ciężarówki (25-letni mężczyzna) został zatrzymany przez Policję i trafił na komendę w Stargardzie Szczecińskim. Inspekcja Transportu Drogowego przeanalizowała ostatnie dni pracy kierowcy. Kontrola wykazała, że mężczyzna w piątek rano powinien rozpocząć 45-godzinną przerwę od pracy. Ponadto  wykryto, że tachograf ciężarówki nie miał legalizacji, a mężczyzna nie miał przy sobie obowiązkowych dokumentów potwierdzających posiadanie uprawnień do kierowania ciężarówką, badań lekarskich i psychologicznych.

Na razie jednak, przed przesłuchaniem, nie może być mowy o jakichkolwiek zarzutach. Czynności będzie z nim wykonywał prokurator. I to była decyzja prokuratora, żeby tego mężczyznę zatrzymać na razie do jego dyspozycji - wyjaśniał aspirant Przemysław Kimon z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

W wypadku rannych zostało 50 osób, wśród tego czworo dzieci. Stan dziewięciu osób określany został jako ciężki.
W akcji ratunkowej brało udział 14 zespołów ratownictwa medycznego i dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

4trucks.pl / rmf24.plfacebook_100x100 twitter_logo youtube_logo
Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL