16 autokarów na potrzeby EURO 2012

16 autokarów na potrzeby EURO 2012

Setra-evobus_polska-4trucks

W dniu 18 kwietnia 2012 Hartmut Schick, dyrektor Daimler Buses, wspólnie z  Lotharem Holderem, rzecznikiem marki Setra w spółce EvoBus GmbH, przekazał organizatorom i kierowcom obsługującym Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012 16 autokarów.


Podczas trzytygodniowego turnieju komfortowe autokary marki z Ulm  posłużą do przewozu drużyn i ich opiekunów oraz działaczy wraz z gośćmi. Odpowiedzialne za organizację jest konsorcjum złożone z dwóch polskich firm  autobusowych, "Sindbad" i "RafTrans" oraz austriackiego klienta Setry, firmy "Blaguss". W porozumieniu z Europejskim Związkiem Piłki Nożnej UEFA i jego oficjalnym partnerem, firmą Hyundai, wszystkie trzy przedsiębiorstwa opowiedziały się za jakością i bezpieczeństwem autokarów klasy ComfortClass 400 i TopClass 400 marki Setra.

 W czasie uroczystości przekazania autobusów Lothar Holder powiedział: - Szczególnie cieszy nas fakt, że wraz z trzema spośród wieloletnich i wiernych klientów spółki EvoBus będziemy mogli przyczynić się do sukcesu EURO 2012, oferując produkty najwyższej jakości i obsługę na najwyższym poziomie.

Zgodnie z mottem znanego angielskiego trenera, sir Alfreda Ramsey‘a "Never change a winning team“, marka Setra będzie w tym roku  zdobywcą hat-tricka. Już podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej rozgrywanych  w Niemczech w roku 2006 oraz podczas Mistrzostw Europy 2008 rozgrywanych w Austrii i Szwajcarii decydenci opowiedzieli się za marką Daimlera produkowaną w Ulm. Również w roku bieżącym o wygraniu przetargu przez konsorcjum w znaczącym stopniu zadecydowała bogata oferta serwisowa Omniplus oraz rozległa i gęsta sieć serwisowa.

W sumie wymienione trzy przedsiębiorstwa autobusowe zakupiły 40 autokarów turystycznych, w tym 19 typu S 415 GT-HD, 15 autobusów typu S 416 GT-HD oraz jeden S 417 GT-HD i dwa S 419 GT-HD typu ComfortClass 400. Oprócz tego do dyspozycji działaczy i VIPów będzie autobus S 417 HDH i dwa autokary piętrowe  S 431 DT, a także dwa luksusowe autobusy klasy TopClass 400. Po zakończeniu turnieju pojazdy zasilą park samochodowy firm przewozowych.
Przed uroczystym przekazaniem autobusów, które odbyło się w Centrum Klienta Setry, kierowcy obsługujący autokary ME zostali zaproszeni na szkolenie. W pobliskim Langenau, po odbyciu instruktażu praktycznego i teoretycznego, kierowcy z powodzeniem przeszli gruntowne szkolenie, uzupełnione ćwiczeniami w zakresie bezpieczeństwa, ekonomiczności i sprawności podczas jazdy oraz zakończone testem pisemnym.

Mecze w ramach ME 2012 będą rozgrywane  od 8 czerwca do 1 lipca 2012 na polskich arenach piłkarskich w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku oraz na stadionach ukraińskich w Kijowie, Doniecku, Lwowie i Charkowie.

4trucks.pl / Daimler Buses EvoBus Polska

 


facebook_100x100 twitter_logo youtube_logo 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL