YETD 2012 - rejestracja zakończona

YETD 2012 - rejestracja zakończona

Eliminacje-regionalne-YETD_4truckspl

Scania zakończyła pierwszy etap konkursu polegający na rejestracji  kandydatów, którzy już 12 maja rozpoczynają walkę  o tytuł Najlepszego Młodego Kierowcy.- To już piąta edycja konkursu, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem w grupie młodych  kierowców do 35 roku życia. Ponad 2000 zgłoszeń jest tego najlepszym dowodem.  Widzimy dużą aktywność ze strony kierowców i budzącą się chęć rywalizacji mimo, że pierwsze rundy eliminacyjne jeszcze przed nami - mówi Stefan Przeniosło Koordynator Projektu w Scania Polska.

Nowością w tegorocznej edycji konkursu jest konkurencja w kategorii - Zdrowie i Bezpieczeństwo.
Oprócz nacisku jaki Scania kładzie na podnoszenie rangi zawodu kierowcy w transporcie, podkreśla ona znaczenie jego roli w kwestiach bezpieczeństwa na drogach. W tym roku zwracamy szczególną uwagę na wzrost świadomości w kwestiach zdrowia i bezpieczeństwa jako istotnych aspektów mających wpływ na pracę kierowcy - dodaje Stefan Przeniosło.

Nowym partnerem konkursu jest Polski Czerwony Krzyż, którego zadaniem podczas spotkań z kierowcami będzie kształtowanie postaw pro-zdrowotnych wśród uczestników.

Podobnie jak w poprzedniej edycji globalnymi partnerami konkursu została Komisja Europejska, Międzynarodowa Unia Transportu Drogowego (IRU) oraz Michelin.

W polskiej edycji Scania Polska wspiera - Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce (ZMPD), Główny Inspektor Transportu Drogowego (ITD.), Schwarzmϋller oraz program Na Osi.

Tegoroczny finał krajowy konkursu będzie miał miejsce podczas Międzynarodowego Zlotu pojazdów Master Truck w dniach 6-7 lipca na lotnisku w Nowej Polskiej Wsi koła Opola.

4trucks.pl / Scania Polskafacebook_100x100 twitter_logo youtube_logo 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL