Polski Traker wydanie kwietniowe

Polski Traker wydanie kwietniowe

PT_11

Drodzy Czytelnicy

Z jednej strony mamy dalszą niepewność co do wprowadzanej niebawem nowej wysokiej opłaty za przejazdy autostradami, a z drugiej - zapowiedzi nowych rozwiązań i pojazdów, które mogą ułatwiać przewozy.


Taki jest też rozrzut tekstów, które znajdziecie w tym wydaniu miesięcznika. Bo zapowiedź nowej generacji silników rzędowych Mercedesa to ważna informacja, a z drugiej strony warsztat prasowy poświęcony projektowaniu kabin ciężarówek jest wyraźną sugestią, że czegoś i tu można oczekiwać. Więc po ciężkim kryzysie koncerny zdają się wychodzić na powierzchnię. Podobne wnioski można wyciągać z naszej cowiosennej analizy polskiego rynku ciężarowego. Całkiem spore wzrosty sprzedaży, na tyle wysokie, by pojawił się optymizm. No i pewne zauważalne zmiany w klasyfikacji, w tym powrót dawnych liderów rankingu na najpopularniejsze samochody. To zaś może się jakoś, choć nie wiemy jak, wiązać z zakończeniem naszego konkursu na "Ciężarówkę Roku 2011 w Polsce".

W jakimś sensie optymistyczna jest także informacja o wejściu na polski rynek znanych, ale od kilku lat w praktyce nieimportowanych lekkich ciężarówek Isuzu. Takie dopełnienie oferty świadczy o normalności w sektorze transportu dystrybucyjnego.
Także reportaże z Lyonu, o nowym systemie Optifuel oraz z Altenberge, gdzie Schmitz pokazał najnowszą gamę naczep, dowodzą, że nowości nie brakuje.
Jeśli dodać test drogowy jednej z najbardziej kupowanych ciężarówek dalekodystansowych Europy, czyli XF-a z Eindhoven, widać, że pod względem technicznym branża jest dobrze przygotowana do tego roku. Pytanie jednak, jak będzie z resztą, czyli właśnie z opłatami i innymi ciemniejszymi stronami wykonywania przewozów? Zamieszanie i drgawki wokół e-myta nie są, niestety, żadnym plusem…
Zapraszam do lektury i tych, i stałych pozycji w najnowszym wydaniu "Polskiego Trakera".

Aleksander Głuś
Redaktor naczelny

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL