WITD: O KROK OD TRAGEDII

WITD: O KROK OD TRAGEDII

W ostatnich dniach inspektorzy transportu drogowego z Leszna dokonali licznych kontroli autobusów.

Podczas kontroli autobusu miejscowego przewoźnika, który przewożąc dziewiętnaścioro dzieci, doprowadził do groźnego wypadku, inspektorzy pomogli w zabezpieczeniu drogi. Protokół kontroli stanowi część dokumentacji dowodowej zgromadzonej przez Policję.

 

 

Stwierdzono, że w trakcie wykonywania przewozu okazjonalnego nastąpiło otwarcie tylnych drzwi wyjściowych, co spowodowało wypadnięcie 11-letniej dziewczynki. Obrażenia poszkodowanej wymagają dłuższego leczenia szpitalnego.

Podczas przeprowadzonych czynności kontrolnych na miejscu wypadku, inspektorzy ujawnili, iż od prawie 2 lat zainstalowany w autobusie tachograf nie posiadał wymaganego sprawdzenia okresowego. Stwierdzono także, że w dniu wypadku kierowca prowadził autobus bez wykresówki w tachografie. Ponadto kierowca nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów: dowodu rejestracyjnego pojazdu, obowiązkowego ubezpieczenia OC, wypisu z licencji na wykonywanie transportu drogowego osób, wykresówek lub dokumentów potwierdzających wcześniejsze nieprowadzenie pojazdu.

Inspektorzy uczestniczyli również w oględzinach autobusu na Stacji Kontroli Pojazdów. W trakcie przeprowadzonych badań potwierdzono fatalny stan techniczny pojazdu, m.in.: skorodowanie ramy pojazdu, nadmierne luzy na elementach wzdłużnych i poprzecznych zawieszenia, niesprawny układ hamulcowy, wycieki płynów eksploatacyjnych, pęknięty resor na osi tylnej, różny oraz nadmiernie zużyty bieżnik opon, popękano lustro czy brak sprawnej gaśnicy. Autobus na wniosek Policji został zabezpieczony i nie dopuszczony do dalszej jazdy.

W związku ze stwierdzonymi naruszeniami, na kierowcę nałożono mandat karny w wysokości 2000zł. Odrębne postępowania będą prowadzone również wobec osoby zarządzającej transportem oraz samego przewoźnika. Kwestie osób odpowiedzialnych za opiekę nad dziećmi oraz bezpośrednie przyczyny wypadku bada Policja w Wolsztynie.


4trucks.pl / WITD Poznań

 


facebook_100x100 twitter_logo youtube_logo
 

 
 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL