Solaris nr 5000

Solaris nr 5000
Pięciotysięczny autobus opuścił dzisiaj bramę fabryki Solaris Bus & Coach w podpoznańskim Bolechowie. Nowoczesny, niskopodłogowy autobus miejski Solaris Urbino 12, przekazano klientowi z Koziegłów k/Poznania. W maju br. przypada także 10 rocznica wprowadzenia na rynek najpopularniejszej w Polsce marki autobusu miejskiego - Solaris Urbino.
Wyjątkowy w historii firmy autobus trafił do Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Transkom z Koziegłów koło Poznania. Przewoźnik współpracuje z Solarisem od 1998 roku, a nowy pojazd będzie już 10 autobusem tej marki w jego flocie.

- Autobusy produkowane przez firmę Solaris uważam za najlepsze w swojej klasie, a posiadać egzemplarz numer 5000 to wyjątkowe wyróżnienie. Mimo, że nie jesteśmy największym klientem tej firmy to z pewnością zapisaliśmy się w jej historii
- powiedział Marian Szymański, prezes firmy Transkom.

Solaris jest także jednym z liderów innowacyjności w swojej branży. W 2006 roku polska firma, jako pierwsza w Europie wprowadziła do seryjnej produkcji autobus z napędem hybrydowym – Solaris Urbino 18 Hybrid. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, pojazd zużywa o 24% paliwa mniej w porównaniu z tradycyjnymi autobusami. Jest także bardzo ekologiczny, emitując aż o 78 procent mniej zanieczyszczeń. Pojazdy hybrydowe marki Solaris jeżdżą już w Polsce, w Niemczech, Szwajcarii i Francji.

- Dzisiejsza uroczystość pokazuje jak szybko rozwinęła się nasza firma w ciągu ostatnich trzynastu lat. Kiedy zaczynaliśmy naszą działalność w 1996 roku zatrudnialiśmy 36 osób, które w pierwszym roku funkcjonowania fabryki wyprodukowały 56 pojazdów. Dzisiaj zatrudniamy blisko 1600 osób i produkujemy rocznie ponad 1000 Solarisów. Nasze autobusy jeżdżą w 20 krajach na świecie od północnej Norwegii po Zjednoczone Emiraty Arabskie. Marka Solaris Urbino, którą wprowadziliśmy na rynek 10 lat temu wypracowała sobie już znakomitą renomę na europejskim rynku autobusowym i plasuje się w czołówce jeśli chodzi o jakość, niezawodność i nowoczesność
- mówi Krzysztof Olszewski, przewodniczący Rady Nadzorczej Solaris Bus & Coach.

Autobus nr 5000 opuszczający fabrykę w podpoznańskim Bolechowie to Solaris Urbino 12 wyposażony w silnik spełniający normę emisji spalin Euro 5. O komfort w gorące dni zadba klimatyzacja miejsca pracy kierowcy i przestrzeni pasażerskiej. Z kolei system monitoringu pozwoli podróżnym poczuć się bezpiecznie. Równie ważnym elementem bezpieczeństwa są zastosowane tylne lampy typu LED, gwarantujące bardzo dobrą widoczność oraz długą, bezawaryjną pracę. Informacje o trasie i kolejnych przystankach można odczytać na 19 calowym ekranie wewnątrz pojazdu będącego częścią systemu informacji pasażerskiej. Standardem we wszystkich pojazdach marki Solaris, jest rampa dla wózków inwalidzkich czy funkcja przyklęku umożliwiająca dodatkowe obniżenie wejścia do autobusu dla podróżnych oczekujących na przystankach.(MB)
Solaris Bus & Coach


 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL