Na Osi 9 maja

Na Osi 9 maja
Autorzy popularnego programu Na Osi zapraszają na premierę kolejnego odcinka, a w nim m.in.:

Szkolenie bez jeżdżenia

Mamy wreszcie pierwszy w Polsce, profesjonalny symulator jazdy ciężarówką. Kierowca czuje się w nim dokładnie tak samo jak w zwykłej ciężarówce. Program komputerowy odtwarza wszystkie warunki pogodowe, drogowe i techniczne, jakie tylko mogą kiedykolwiek i gdziekolwiek zaistnieć. W asortymencie dostępne są wszystkie typy pojazdów ciężarowych, na przykład ciągniki z różnego rodzaju naczepami, solówki czy autobusy. Instruktor poprzez naciśnięcie kilku guzików, narzuca szkolonemu niespodziewane sytuacje drogowe.


MAN rozszerza sieć serwisow
Niedawno na polskiej mapie MAN'a przybył nowy punkt. W Nowym Tomyślu powstał – czwarty już w Wielkopolsce, a 27 w kraju – autoryzowany serwis ciężarówek tej marki. Mieszkającym w tym regionie właścicielom aut tej marki będzie więc bliżej do fachowej obsługi samochodów, ale serwis będzie też służył pomocą pojazdom poruszającym się po przebiegającej w pobliżu autostradzie A2. Stację zbudowała firma Redos.

Zieloni szkolą niebieskich
Od pewnego czasu w całym kraju trwają liczne, bynajmniej nie towarzyskie, spotkania policjantów z inspektorami ITD. Funkcjonariusze w zielonych mundurach uczą tych w niebieskich, jak prowadzić kontrolę transportu drogowego. I to w pełnym zakresie. A nam – o święta naiwności – wydawało się, że to właśnie w tym celu w 2001 roku powołano do życia Inspekcję Transportu Drogowego. Czyżby więc teraz miała odejść do lamusa, czy też może chodzi o wprowadzenie niezdrowej konkurencji pomiędzy tymi służbami? Tak czy siak, trzeba się liczyć z kilkoma konsekwencjami – a z jakimi dowiecie się z reportażu.

Ford F 350 Super Duty
Na ten samochód natknęliśmy się podczas targów Milwaukee Auto Show w stanie Wisconsin. Pojazd robi naprawdę niesamowite wrażenie, a przyglądanie się mu z bliska jeszcze je pogłębia. W pierwszej kolejności w oczy rzuca się potężny chromoniklowany grill. Poniżej znajduje się masywny zderzak, w którym umieszczono halogeny przeciwmgielne, a wszystko razem stanowi harmonijną całość. Wiodąc wzrokiem ku tyłowi pojazdu, nasze oczy pieści widok równie potężnych progów, do momentu, gdy zauważymy wystające nadkola...


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL