Serwis Wimex w sieci Renault Trucks

Serwis Wimex w sieci Renault Trucks

Wimex_3_-_600

Blisko 500 osób przybyło 9 września 2011 r. na uroczyste otwarcie autoryzowanego serwisu Renault Trucks prowadzonego przez firmę Wimex w Białymstoku. Wśród gości byli między innymi przewoźnicy polscy, białoruscy i rosyjscy, którzy korzystają z usług serwisu.

Wimex założył Tadeusz Wiszowaty w 1992 r.,  obecnie pracują w firmie członkowie jego najbliższej rodziny – żona, syn i córka. Wimex prowadzi hurtową sprzedaż paliw, zaopatruje w nie firmy, i jest właścicielem trzech stacji paliw - dwóch w Białymstoku i w pobliskim Ceranowie. Firma jest również wiodącym członkiem grupy zrzeszającej 7 firm przewozowych, które łącznie dysponują flotą około 200 zestawów drogowych z naczepami skrzyniowo-plandekowymi, chłodniczymi, cysternami, niskopodwoziowymi, a także zestawów samochodów ciężarowych i przyczep o objętości przestrzeni ładunkowej 120 m3.

Liczny, zróżnicowany tabor ciężarowy pozwala realizować transporty różnego typu ładunków. Grupa obsługuje dużych producentów i dystrybutorów, między innymi grupę Bonduelle, zakład przetwórstwa mięsnego Łmeat Łuków, firmę Mlekovita. Jej ciężarówki przemierzają trasy państw Unii Europejskiej i krajów położonych na wschód od polskiej granicy. Dysponuje także magazynami i wykonuje przeładunki towarów przewożonych z państw zachodnich na wschód.


Siedziba firmy mieści się w przemysłowej części Białegostoku przy ul. Octowej 4. Od 2003 r. działa tutaj Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów, która wykonuje badania techniczne samochodów osobowych, ciężarowych (także przewożących materiały niebezpieczne), autobusów, naczep i przyczep, ciągników rolniczych i motocykli, w tym także pojazdów zasilanych gazem. We wrześniu ubiegłego roku uruchomiono warsztat obsługi ciężkich pojazdów, który po modernizacji i wyposażeniu w specjalistyczne urządzenia uzyskał autoryzację firmy Renault Trucks Polska.
 
- W marcu i sierpniu tego roku zostaliśmy poddani ocenie niezależnego audytora, który wydał pozytywną opinię. Chcieliśmy, aby nowy serwis zaistniał w świadomości użytkowników samochodów ciężarowych i dostawczych marki Renault. W celu zbudowania bazy klientów przeprowadziliśmy wiele spotkań nie tylko z polskimi przewoźnikami, ale z racji położenia geograficznego, także z białoruskimi i rosyjskimi. Te działania przyniosły oczekiwany skutek, o czym najlepiej świadczy liczne grono gości, także zagranicznych, obecnych na dzisiejszym oficjalnym otwarciu serwisu - powiedział Tadeusz Wiszowaty.

Wśród gości był także Philippe Gorjux, prezes Renault Trucks Polska, który razem z szefem Wimex-u przeciął symboliczną wstęgę. Serwis realizuje m.in. okresowe czynności obsługowe, naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne samochodów ciężarowych i dostawczych francuskiej marki, prowadzi sprzedaż oryginalnych części zamiennych. Za obsługę klientów, w tym otwieranie zleceń, a także rozliczanie czasu pracy mechaników odpowiada system komputerowy. Serwis otwarty jest pięć dni w tygodniu w godz. 8-18, a w soboty od 8 do 14. W planach jest zwiększenie obsady mechaników i wydłużenie czasu pracy placówki, która obecnie realizuje ok. 150 zleceń miesięcznie

W głównej hali warsztatowej urządzono 4 przejazdowe stanowiska obsługowo-naprawcze o długości 19 m każde. Dwa z nich są wyposażone w kanały, a dwa pozostałe w podnośniki kolumnowe. Ścieżka diagnostyczna MAHA jest zainstalowana w sąsiednim budynku, gdzie mieści się Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów. Lokalizacja usterek możliwa jest dzięki wykorzystaniu komputera diagnostycznego NG 10, który daje dostęp do pełnej bazy pojazdów Renault Trucks. Dystrybucja olejów odbywa się przez sześć niezależnych urządzeń z pomiarem cyfrowym. Działalność wspomaga samochód serwisowy pracujący w systemie pomocy drogowej Renault Trucks 24/24. Oczekujący na odbiór samochodu kierowcy mogą napić się kawy, zimnego napoju i obejrzeć program telewizyjny w sąsiadującej z główną halą poczekalni. W magazynie części zamiennych znajdzie się docelowo ponad 2000 pozycji asortymentowych z katalogu Renault Trucks. Brakujące części sprowadzane są z centralnego polskiego magazynu w ciągu 24 godzin, a dostawa tylko najbardziej nietypowych podzespołów trwa dłużej, choć zawsze łączy się z otrzymaniem informacji o przewidywanym terminie dostawy.

Żródło: Renault Trucks

Przeczytaj też:
Osłona dla kierowców w podwójnej obsadzie?

Holenderska firma CARona oferuje tarcze ochronne do ciężarówek. Cena nie przekracza 40 euro.

 

Darmowa aplikacja Shell Fleet assistant do zarządzania flotą

Shell wprowadza nowe rozwiązanie dedykowane managerom flot i ich kierowcom.

 

VW, Daimler i BMW domagają się premii za zakup samochodów - teraz producenci ciężarówek również chcą pomocy państwa

Szef Traton Andreas Renschler ma już pomysł, jak to może wyglądać.

 

Renault Trucks podpisało historyczną umowę z grupą Carlsberg. Elektryczne ciężarówki będą rozwozić piwo

Dwadzieścia elektrycznych Renault D Wide ZE przekaże Renault Trucks dla browaru Feldschlösschen w Rheinfelden w Szwajcarii.

 

Więcej Scanii w Mercedesie?

Karin Rådström, były menedżer Scania, przejęła zarządzanie marką ciężarówek Mercedes-Benz.

 

Uszkodzone akumulatory są główną przyczyną awarii w ponad 40 procentach przypadków

Awaria jest zawsze nieprzyjemnym doświadczeniem dla kierowców - kosztuje cenny czas.

 

Ciężarówki DAF CF i XF w nowych konfiguracjach napędów. Dodatkowy napęd do ciągników siodłowych

Modele CF i XF dostępne z dołączanym napędem przedniej osi za pomocą jednego przycisku na desce rozdzielczej.

 

Pierwszy DAF, po przerwie w produkcji, opuszcza linię montażową

Wszystkie zakłady produkcyjne DAF Trucks powracają do dawnego rytmu. Maszyny ruszyły w Eindhoven, Westerlo i Leyland (w Wielkiej Brytanii).

 

Zatrzymanie importu z Chin ma wpływ na spadki liczby ciężarówek na drogach

Od początku marca do początku kwietnia ruch ciężarówek w Austrii znacznie spadł. Wolumen przewozów również spadł w tym okresie.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL