PACCAR wspiera Węgierską Bibliotekę Narodową

PACCAR wspiera Węgierską Bibliotekę Narodową

Image Od 1951 roku Fundacja PACCAR wspiera czołowe non-profitowe instytucje przyczyniające się do podniesienia jakości życia w społecznościach, w których firma PACCAR prowadzi swą działalność. Budowa najnowocześniejszego Centrum Dystrybucyjnego Części PACCAR koło Budapesztu zbliża się ku końcowi.

Fundacja PACCAR przekazała ostatnio kwotę 100 000 Euro Węgierskiej Bibliotece Narodowej Széchényi, która została założona w 1802 r. i jest jedną z najsławniejszych i najbardziej renomowanych bibliotek w Europie Środkowej.

„Firma PACCAR ma przyjemność wspierać finansowo Węgierską Bibliotekę Narodową, mieszczącą się w imponującym Zamku królewskim w Budzie w Budapeszcie” – powiedział Prezes firmy DAF Trucks i Wiceprezes firmy PACCAR Aad Goudriaan. „Firma PACCAR inwestuje obecnie na dużą skalę na Węgrzech budując nowe Centrum Dystrybucyjne Części PACCAR, które odegra kluczową rolę we wzrastającym sukcesie Europy Środkowej i Wschodniej.”

Wydarzenie to skomentował Dyrektor Generalny Węgierskiej Biblioteki Narodowej Dr István Monok: „ Dzięki wsparciu kultury najwyższej rangi przez firmy PACCAR i DAF tak hojnym darem, nasza Biblioteka Narodowa będzie mogła sfinansować odnowienie i konserwację światowej klasy zbiorów, w skład których wchodzą średniowieczne manuskrypty, często zawierające najstarsze zachowane relikty naszego języka”.

 

źródło: DAF Trucks Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL