Mercedes-Benz rozwija moce produkcyjne

Mercedes-Benz rozwija moce produkcyjne

Image W 2007 roku z wydajnością produkcyjną na poziomie około 70 000 systemów osiowych, Mercedes–Benz TrailerAxleSystems (TAS) jest jednym z największych producentów osi do pojazdów ciężarowych.

Tak jak w latach poprzednich, również w roku 2007 produkty TAS spełniły oczekiwania producenta i klientów na nadal rosnącym rynku samochodów użytkowych. Dziś, osie pochodzące z Daimler Trucks są używane przez głównych producentów przyczep i naczep w całej Europie.

Latem 2007 roku, Mercedes–Benz TAS wprowadził w fabryce w Kassel program inwestycyjny, który miał na celu dalsze powiększenie silnej pozycji rynkowej oraz zapobieganie powstaniu tzw. „wąskiego gardła” w zaopatrzeniu. Jednym z głównych elementów tej strategii jest wyposażenie fabryki w dwa dodatkowe urządzenia spawalnicze (do końca tego roku), co z pewnością usprawni jej działalność. Produkcja w roku 2009 znacznie przyśpieszy, kiedy to liczba linii montażowych wzrośnie z dwóch do trzech. Zgodnie z założeniami tej ekspansji, zmiany modelowe będą dostosowane do produkcji oraz możliwości montażowych.

Produkcja osi do przyczep i naczep samochodów ciężarowych jest ważną częścią długoterminowego pakietu produktów i usług Daimler Trucks. „Produkcja systemów osiowych do pojazdów ciężarowych jest bardzo ważna dla naszej fabryki. Dlatego robimy wszystko co w naszej mocy, aby dalej umacniać pozycję na rynku osi oraz zagwarantować utrzymanie produkcji osi w fabryce w Kassel”- mówi Dr. Holger Steindorf, szef Działu Globalnej Produkcji Systemów Osiowych oraz Przekładni w Daimler Trucks oraz dyrektor fabryki w Kassel.

Mercedes–Benz TAS już od ponad dziesięciu lat produkuje w Kassel systemy osiowe do pojazdów ciężarowych na potrzeby rynku europejskiego. Przy produkcji osi, która jest kluczową działalnością fabryki w Kassel, pracuje około 200 pracowników. Dzięki typoszeregowi inteligentnych systemów osi do naczep i przyczep, zwanemu „DCA Family” (Durable Compact Axle) Mercedes–Benz TAS jest technologicznym liderem na rynku osi. Twórcy osi z Kassel ustawicznie opracowują pionierskie rozwiązania, które tworzą znaczną wartość dodaną dla klientów. Najlepszym tego przykładem jest DCA Airmaster – pierwsza na świecie oś, która pełni rolę zbiornika sprężonego powietrza dla potrzeb zawieszenia pneumatycznego i układu hamulcowego naczepy.

 

źródło: Mercedes-Benz Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL